Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 nem (sokára 14) évesen...

13 nem (sokára 14) évesen abortusz lehetséges?

Figyelt kérdés

Nekem eszembe sem jutna az abortusz,csak érdekelne hogy lehetséges-e :)

NORMÁLIS válaszokat előre is köszi :)


2016. febr. 20. 22:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

Off:Régen sem volt 18 évesen gyerek,ház,jövedelem.Vagy ten mennyire régről beszélsz?Én 55-65 éves korosztályról.Mindkét szülőm érettségizett,az összes rokonom így 18-19 évesen suliba jártak,majd több év kellett munkaviszonyba hogy ház részletre otp hitelt tudjanak felvenni.



A 80-as években pár ezer (2-3000/ft)ft volt a fizetés,és a 3 szobás lakás,erkéllyel 692.000 ft volt.292.000 ft-ot kellet befizetni majd évtizedekig törleszteni a többit.Szüleim már 9 éve dolgoztak,szülők segíteni nem tudták őket mire hitelel együtt be tudtak fizetni a lakásra,majd jött a hosszú törlesztés.(,meg volt melyik gyerekük kapja a sgítséget )



Tinik esetében nem felnőtt emberekről beszélünk.Kis es fiatal korú nem tetoválgason főlegne úgy hogy a szüleit anyagilag teljesen lefejik!Majd ha 18 éves lesz,nagykorú és még pénze is lesz rá megtudja a tetkot csináltatni ha akarja akkor úgy se tudják meggátolni.


Meg lehet nézni anyukák mesélik el 18-24 éves gyerekeik vannak és semmi otthoni kötelezettséget nem vállal a gyerekük,befejezik a középsulit,dolgozni mennek de még akkor is anyukkal vasaltatnak,csináltatnak szendvicset!Nevetséges!Akkor hol felnőtt ha erre se képesek.



Itt nem arról van szó hogy cigit sutyomba nêha kipróbálja a kamasz,hanem hogy anyja napi szinten fizethet ki a pénzt a gyerekre.Meg lehet nézni mit fog viszonozni a gyerek ha majd dolgozik!Kb semmit.Nem ad majd haza egy fillért se,meg úgyanúgy az anyja csinálhat helyette otthon mindent.


Szórakozasról annyit,persze szórakozon a fiatal.


De gondoljuk végig mit fizessen a szülő havonta :a telefon kártyát fizesse,ami lehet nem is elég a gyereknek 3500-4500ft a hónapra,vegyen cuccokat is,ruhákat is.Ha hetente mekizni akar,menüt enni 4-6000 ft vagy heti disco ha még vissza is fogná magát jó sok pênz.Plusz ha rendszeresen,napi szinten doboz cigit szív ami 1000 ft.


Hány 10.000 ft jön ki majd havonta amit a gyerek elbulizott magára?

És kb mit viszonozott a szüleinek vissza?



Lehet háborogni!

De az haborog akire igaz lesz ha végig gondolta hogy mennyi pênzzel húzta le az őseit és semmit nem adott cserêbe érte!


És nyugi mi egy döntés miatt nagyon rosszul éltünk és eslyem se lett volna lefejni a szüleim és meg se fordult volna a fejembe.De fel tudom sorolni annak ellenére miket vettem nekik,szobai,konyhai berendezések,ruhák,felújítasban pénzbeli segítsergek stb....

És 11 êvesen takarítottam az egész házat rendszeresen(porszívózás,portalanítás,mosogatás,teregetés,csempe,járólap tisztítás),13 évesen valastam rendszeresen,plusz a kajám is én csináltam,teám.



Háborogj nyugodtan!

2016. márc. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%

Ne felnőttekről beszélj akik megdolgoznak,hogy pénzük legyen abból veszik meg amire szüksêgük van.


Hanem azt vedd észre sok fiatal van aki napi szinten veszi aszülők pénzéből a doboz cigiét,ami havi 20-30.000 ft.Ez csak a cigi.

Még se a telefonkártyát,ruhát,discot,mekizgetést nem számoltad bele.


Annyit elköltenek a kevesett kereső szüleik pénzéből magukra hogy csak na.

Aki keresettel rendelkező fiatal sokszor az nem tud annyit fére tenni a fizetéséből magának mint amit ezek a kölykök elköltenek magukra,mert haza kell adni hogy megéljenek.Na ez

a szomorú.



Nem tudod a piát,cigit,sexet megakadályozni de azért abba beleszólni lehet hogy mikor következzen be.Az hogy 13-14 évesek sexeljenek a nagyon gáz.Nagyon nem mindegy 14 vagy 16 éves aki sexel.Beszélgetéssel ki lehet tolni picit ezt az időt!

2016. márc. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!