Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kértségbe vagyok esve mert...

Kértségbe vagyok esve mert magas rizikófaktorú HPV-m van. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
18-as rizikófaktorú az az a legrosszabb.A méhnyakrák szűrésem májusban P1 lett. Az oké hogy óvszerrel védekezünk de ha a páromat megfertőztem és én esetleg kigyógyulok akkor visszaadhatja? vagy egyáltalán ha nem gyógyulok ki akkor mindig óvszerrel kell védekeznünk? Épp a babaprojektbe vagyunk az az voltunk :(
2015. aug. 20. 16:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
P1? Az a legjobb, általában csak szűz lányoknak p1. Hpv mellett ezt hogyan? És hogy derült ki?
2015. aug. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Önmagában az, hogy HPV-fertőzésed van, nem egyenlő a rákkal! A P1 lelet tökéletesen negatív, mondhatni, ritkaság a felnőtt nőknél.

A HPV kezelhető, a férjedet is le lehet szűrni, ha pozitív, őt is kezelik. Semmi akadálya ezek után a babaprojektnek, viszont érdemes az évi rákszűrésre utána is eljárnod.

2015. aug. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mindenesetre ha p1 vagy, akkor friss fertőzés lehet. Még az immunrendszered legyőzheti. Szedj grapefruitmagolaj cseppet! Egy darabig gumi (bár az sem véd 100%-ban), és 3 hónap elteltével vetess újra kenetet!
2015. aug. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
mivel májusban volt rákszűrés így újra mennem kell jövőhéten. Viszont ha marad a szervezetemben de ő mondjuk nem fertőzött akkor addig kell óvszerrel védekeznünk amíg el nem tűnik ez a fránya HPV?
2015. aug. 20. 17:00
 5/13 anonim ***** válasza:
Ajánlott! De hogy derült ki a fertőzöttség? Kértél rákszűrésen hpv tesztet külön?
2015. aug. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Volt condylomám de azt sikerült megszüntetni.Akkor vettek mintát
2015. aug. 20. 17:06
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]


Ha úgyis mész rákszűrésre, legjobb lenne, ha ott beszélnéd meg a teendőket. Úgy tűnik, egymásnak nem adogathatjátok oda-vissza, ha a férjednek nincs tünete (genitális szemölcsök), akkor szerintem nincs gáz.

2015. aug. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Akkor hagyd a gumit... Ha szemölcsöket okozó típus, az ellen nem véd!

Viszont én úgy tudtam, a szemölcsöket okozó nem okoz méhnyakrákot. Mindenesetre a babával még várjatok, szülés közben megfertőzheted.

2015. aug. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket.Mivel nekem ez most alakult ki így persze pörög az agyam ha kell ha nem hogy esetleg a párom megcsalt és áthozta ezt a fertőzést?
2015. aug. 20. 17:22
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem is 18-as volt sok évvel ezelőtt, miközben a citológia jó volt (P2, ha jól emlékszem). Ellenben a méhszájon már látszott elváltozás, így megműtöttek, kimetszéssel. Szerencsére azóta minden rendben van.
2015. aug. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!