Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felfazas szeru tunetek. Mi...

Felfazas szeru tunetek. Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés
Januar korul jott elo ez a "betegseg" eleint azthittem csak felvagyok fazva el is mentem a haziorvoshoz aki elkuldott laborra es mivel sok volt a bakterium a vizeletembe felirta a monuralt..1-2 hetig jol is voltam majd kezdodott megint ez egesz elorol,csak egyre rosszabb lett.10 percenkent jartan pisilni,mitha folyamatosan mart volna a hugycsovem,rettentoen fajt nem birtam megmaradni volt hogy orakig ultem a wcn es zokogtam.par nap vagy het megint jobb aztan kezdodik elorol,par nap rosszab,napokig semmi,1-2 oraig van ez aztan megint nem faj majd megint elojon..egy ideig csak a havim elott egy hettel volt ez de mostmar fogalmam sincs mikor jon ez elo..nemtudok elmenni nyugodtansehova mertha ez elojon semmi eletkedvem,hasznalhatatlan vagyok olyankor..most kuldott el a nogyogyaszom masodjara laborra de meg mindig nem mondott semmit hogy mi bajom lehet vagy mit szedjek ra esetleg mitol lenne jobb..szerintetek?

2015. júl. 20. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez egy bakteriális húgyhólyaghurut (köznyelven felfázás).

El kell menni orvoshoz, küldjön el laborba, csináljanak vizelettenyésztést, abból kiderül, hogy pontosan milyen kórokozó van a vizeletedben és milyen számban, arra kapsz célzott antibiotikumos kezelést és rendbe fogsz jönni.

Közben igyál sok folyadékot, szedhetsz tőzegáfonya kapszulát is, az bár egy ilyen mértékű fertőzést nem kezel, de segíti a gyógyulást és segíthet megelőzni az ilyen jellegű gondokat.

De ezt mindenképpen kezeltetni kell, ezt már te ilyen-olyan házipatikával nem oldod meg!

2015. júl. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt! Mar masodjara kuld a nogyogyaszom laborra de csak aug 5-re van idopontom vissze hozza gondolom akkor kuld tenyesztesre..de addig fogalmam sincs mit fogok csinalni..tenyleg egyre rosszabb..elmult par napba semmk bajom nem volt..jovohezen jon a havi..na hat kb 2 oraja ulok a wc-n mert fekudni,ulni,allni nem birok annyira faj
2015. júl. 20. 12:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell időpontra várni és még csak nőgyógyászhoz sem kell vele menni. Elmész a háziorvoshoz, elmondod, hogy mi bajod van, kérsz egy beutalót a laborba, onnan pedig vissza a háziorvoshoz az eredménnyel. És addig is tud már a háziorvos írni neked gyógyszert, csak ha netán más kórokozó van a dologban, vagy más is, akkor meg felír az addigi helyett mást.
2015. júl. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem fog felirni semmit amig nem volt tenyesztes..a haziorvosom meg a nogyogyaszom is kuldott mar laborra es miutan meglet az eredmeny irtak fel a monuralt
2015. júl. 20. 12:45
 5/7 anonim ***** válasza:

De miért Monurállal kezelnek?

Nekem is volt kisebb problémám, arra írtak fel Monurált, mondván, hogy ha az egész az elején van elcsípve, ez még jó, de ha már komolyabb, arra célzott antibiotikumos kezelés kell. Én nem is csodálom, hogy nem jössz rendbe, totál rosszul vagy kezelve.

Ha ilyen a háziorvosod és a nőgyógyászod is, akkor inkább menj urológushoz!

2015. júl. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
En sem ertem..tudtommal azt felfazasra szoktak felirni,vizelettisztito..de szeritem mindket orvos rajott mar,hogy ez nem felfazas
2015. júl. 20. 12:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, hogy felfázás. A húgyhólyaghurutot szokták köznyelven felfázásnak hívni, amit az okoz, hogy bekerülnek baktériumok a húgyutakba, azok ott elkezdenek szaporodni és generálnak egy gyulladást, ami nagyon csúnyán el tud durvulni. Ha még csak minimális baktérium van, akkor arra hatásos lehet a Monurál, de ha már igen csak elszaporodtak a baktériumok, vagy netán más kórokozók és azok komolyabb gyulladást okoztak, akkor arra már nem elég, arra már célzott antibiotikumos kúra kell.

És amit itt te leírtál, az nekem nem egy kezdődő dolognak tűnik, hanem egy, már kiterjedt komolyabb gyulladásra.

És ha ebből nem kezelnek megfelelően, akkor a kórokozók egy része valóban elpusztul, de nem az összes, ezáltal azok újra elszaporodnak, majd pedig mikor ez megtörtént, megint érzed a tüneteket.

2015. júl. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!