Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valaki leírná nekem a pajzsmir...

Valaki leírná nekem a pajzsmirigy alulműködés és a jód sszefüggéseit?

Figyelt kérdés
2008 óta szedek egyre nagyobb dózisban letrox-t. Így jó a tsh (ezért a T3 T4-t már nem is nézik). De nem vagyok jól..sokszor nagyon alacsony a vérnyomásom, néha kómaszerűen/ólomszerűen rámzuhan az álmosság a nap kellős közepén...és a többi. (libidó abszolut hiánya) Lehetséges ha szedek jódot valamit tudok magamon segíteni?

2015. jún. 2. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem!!! A pajzsmirigy alulműködés leggyakoribb oka fiataloknál autoimmun gyulladás. Ebben az esetben TILOS a jód bevitele. Nézessél részletes hormonszintet, mert lehet, hogy emelni kell a gyógyszeradagot. A TSH nem mindig elég.
2015. jún. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Annyira fiatalnak nem mondanám magam bár persze mihez képest...45N vagyok...A gyógynövény boltban ajánloák a jódot...Nem tudom, most szedjem vagy ne szedjem...
2015. jún. 2. 15:06
 3/5 anonim ***** válasza:

A gyógynövényes nem tud erről semmit! Kizárólag az endokrinológusodra hallgass, senki másra! Ha autoimmun gyulladásod van (pajzsmirigy ultrahang, anti TPO labor panel, anti-thyreoglogulin pozitivitás), akkor a jód még inkább belobbantja a gyulladás és tovább pusztul a pajzsmirigy szövetállománya. Az alulműködés fokozódik.

Csodálom, hogy az orvosod ezt nem mondta el neked.

2015. jún. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem szabad magadtól szedni jódot! Aki felírta neked a gyógyszert, attól kell tanácsot kérned, mivel eleve pajzsmirigy betegséged van.
2015. jún. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 B.Ági ***** válasza:

Nekem is kellemetlen mellékhatásokat okoz a Letrox.

Mielőtt ezt nem szedtem ütemesen, naponta volt székletem és ragyogóan tudtam aludni. A gyógyszer szedése óta durva szorulásom van és csak 3 naponként csak Guttalaxal van székletem és nem tudok aludni. Amikor kértem az endokrinológustól, hogy írjon más gyógyszert mert ezt nem bírom tovább, azt mondta, hogy nincs más és szedjek rendszeresen hashajtót és altatót ha nem tudok aludni. Hát ez egy válasz, ilyenek kapnak orvosi diplomát!!!!

2015. okt. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!