Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirigy alulműködés...

Pajzsmirigy alulműködés kivizsgáltatása?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok! Van egy barátnőm, akinek ugyanolyan hormonzavarra utaló tünetei vannak, mint nekem, de végül nem ment el kivizsgáltatni. Viszont én szeretném, hátha ez a bajom - igen megkönnyebbülés lenne!

Szóval rákerestem a neten arra, hogy "hormonzavarok".

Tüneteinél ott volt egy betegség, a "pajzsmirigy alulműködés", rámentem és szinte az összes jele illik rám. De azért remélem, nem néztek hipochondernek (bár manapság már ki tudja?!), bármennyire is biztos vagyok abban, hogy tényleg rám illenek a jelek.


Hová menjek, kihez forduljak?

Milyenek a vizsgálatok?


Tapasztalatot is szívesen fogadok!


Köszönöm a válaszotokat előre is!



#pajzsmirigy #alulműködés #kivizsgáltatás
2014. szept. 25. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Endokrinológushoz menj, ő fog elküldeni vizsgálatra.

Kell vérvizsgálat, és ultrahangos is.

Én magánklinikán csináltattam, mert állami kórházban nem minden pajzsmirigy-hormont néznek sajnos, és az enyém, ami bajos volt, pont ilyen, hogy csak magánklinikán szűrnek rá. Szóval 1 vérvétel, és utána 1 ultrahang-vizsgálat. Az egy nagyon picit kellemetlen volt, mert nem szeretem, amikor a torkomnak nyomnak bármit is, de nem volt fájdalmas.


Viszont óvatosan az ilyen elemzésekkel, hogy milyen betegséged van, mert szinte bármit felismerhetsz magadban :D


Ha törődni akarsz az egészségeddel, akkor évente menj el egy teljes vérképre, és rákszűrésre. Szerintem ez már elég.

2014. szept. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Házi orvos adhat laborba beutalót, ahol TSH-t vizsgálják, (ez jellemző a pajzsmirigy működésre), de adhat endokrinológiára is. Mondd el neki a tüneteket. Nagyon elhíztál?
2014. szept. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mentek a "kezek".


#1.:

Tudom, sokan tesznek úgy, mint én, hogy mindenfélét diagnosztizálnak magukon. De nálam ez évek óta fennálló probléma, azonban sosem mertem utánajárni a dolognak.

A tünetek közül meg majdnem az összes jellemző.


#2.:

Igen, védőnő is mondta, hogy túlsúlyos vagyok.

2014. szept. 25. 20:09
 4/4 anonim ***** válasza:
88%
Kedves kérdező, első körben menj el a háziorvoshoz, ő fog kérni egy labort amiben meghatározzák a TSH, T3, T4 hormonszinteket, mindezek után ha eltérés igazolódott kapsz beutalót endokrinológus szakorvoshoz. Én a magánorvost csak akkor ajánlom, ha van egy csomó kidobandó pénzetek, és nem érsz rá várni.
2014. szept. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!