Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tennétek, éreznétek a...

Mit tennétek, éreznétek a helyemben?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok.

A havi menstruációm teljesen rendszertelen (hol van, hol nincs). Van, hogy egy akár két hónap is kimarad... Tudom ez ebben a korban normális.

A baj csak az, hogy nekem 10 éves koromban jött meg. Akkor '' kifejlődtem'' azóta semmit nem nőltem, változtam...

Mikor két évvel ezelőtt elmentünk orvoshoz, két adag gyógyszert írt ki, ami meghozta és két évig normális volt ( nem pontos de nem annyira összevissza.)

Idén januárban megint elmentünk, (mert már 3 hónap is kimaradt.) kaptam két adag norcolutot ( azt hiszem) és meghozta... Előző hónap megint kimaradt... Ráadásul másfél hétig barna váladékozásom volt, anya beszélt a dokival most valami hüvelykúpot adott...

Nem tudom, hogy most ez normális vagy ennyi év után már nem... Kérlek segítsetek, ti mit tennétek? Félek, nem akarom, hogy valami komolyabb baj legyen a vége... Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. máj. 11. 14:06
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Akkor most mégis mit csináljak? Lehet, hogy többé nem is lesz meg? :/
2015. máj. 13. 22:10
 12/16 anonim ***** válasza:
Én kerítenék egy normális orvost, endokrinológust, -esetleg magánt - aki odafigyelne rám és rendesen kivizsgálna hormonilag.
2015. máj. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Igazából, ő kórházban is viszont magánrendelésen is szokotg fogadni... És megvizsgálták a vérem, hogy meg van-e az az anyag ami szükséges, és ultrahangon azt mondta semmi bajom... Csak nem jönn meg ezért meghozzuk.
2015. máj. 14. 15:53
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha te így bízol benne, akkor jó...

végül is ő a "szakember"...

2015. máj. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
11 évesen menstruáltam először, 18 éves koromig teljesen rendszertelen volt a mensim! Semmi bajod nincsen, teljesen normális, gyógyszert meg teljesen felesleges szedni, mivel 15 éves vagy. Nem orvos kell, hanem türelem, kellene egy részletes hormonvizsgálat, ha nincs rossz eredménye, simán várni kell. Teljesen felesleges már most a sok szarral bombázni a szervezeted.
2015. jún. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 4. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!