Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez inkontinencia lehet? 31...

Ez inkontinencia lehet? 31 éves nő vagyok.

Figyelt kérdés

2 napja azt tapasztalom, hogy belecsöppen pisi a bugyimba. Nem is egyszer egy nap. Éreztem is, ahogy "belemegy" nem csak magát a nedvesedést. De van amikor csak azt. Egyértelműen nem folyás, mert más az állaga és a szaga is. Pár hete mintha lett volna már egy-két ilyen, de akkor nem tudtam egyértelműen megmondani, lehet, nem is az volt. Meg akkor utána megjött a menstruációm egy napra rá, azt hittem, az amiatt lehet.


Ennek mi lehet az oka? Tapasztalt valaki hasonlót? Sok koffeint ittam mostanában, teát, kólát. Sőt, évek óta. Elvileg ez okozhatja? Alapból sokat kell pisilnem, főleg gondolom, ezek miatt. Ezzel most fel is hagytam.


Más: lelki okai lehetnek ennek? Mert hónapok óta állást keresek és ki vagyok készülve rendesen. Néha van, hogy görcsben van a gyomrom a stressz miatt.


Mellette még érzek néha olyan érzést, mint menstruáció előtt közvetlenül. Valamint mivel nincs nálunk meleg, kikapcsolták a fűtést, fáztam is, talán ez is közrejátszik? Sajnos, nincs kádunk, így a forró fürdő kizárva. :(


Köszönöm a segítséget előre is. Persze ha a napokban nem múlik el, irány az orvos, csak jó lenne megelőzni.


Ha valakinek bevált esetleg vmilyen intim torna, leírná, hogy pontosan mit csinált vagy linket stb?



2015. máj. 7. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a felfázás miatt lehet a gyakoribb inger.

Mondjuk ettől még nem kéne bemennie.

Menj el orvoshoz, mert gyulladás is lehet, ami nagyon fog fájni, ha nem kezelik. Először a háziorvoshoz. De lehet, hogy nőgyógyászhoz is érdemes lenne, hogy nincs-e valami gond.

Inkontinenciára speciális tornát szoktak javasolni.

2015. máj. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A felfázás kizárható ha nincs hideg a lakásban vagy ha nincs megfázás jelenleg . A pánik is okozhatja és tudat alatti blokkoltság .
2015. máj. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az egy irányban ható több hatás összegződött. Kegel gyakorlatok ajánlottak a gátizmok erősítésére.
2015. máj. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy idős vagyok veled.Ez nem felfázás,hanem a stressz,kicsi százalékban az izmok ernyedtsége is.Nálam is ilyen gondok vannak,ha nem vagyok nyugodt,nem úgy lépek ki az utcára,stresszelek,állandóan azon jár az eszem hogy pisilnem kell,meg ilyen hülyeségek.Ha teljesen nyugodt vagyok,és magasról lecarok mindent,eszembe se jut,nem is történik semmi.Ezért nálam bevált a vékony tisztasági betét,biztonságot nyújt,megnyugtat.
2015. máj. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat meg a segítséget! :)


Megfázásos tünetem nem volt, csak fáztam többször mostanában, mert kicsit hidegebb lett hirtelen a lakásunk.

2015. máj. 8. 11:04
 6/6 anonim válasza:
Nekem nem volt ilyen tünetem, viszont voltam Kriston intim torna tanfolyamon és ott kifejezetten kiemelték, hogy ez a torna (többek között) jó a vizelet elcseppenés megszüntetésére is. Itt van link: [link]
2015. jún. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!