Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor érdemes ezt komolyan...

Mikor érdemes ezt komolyan venni és orvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok az a pánikolós fajta,ezért is gondolkodtam el,hogy rohanjak-e orvoshoz vagy ne.

Észrevettem egy ideje,hogy van egy "csomó" a jobb mellemben,ami nem is olyan kicsi. A másikban is van valami hasonló,de az lejjebb és tapintásra más a formája is. Páromnak mutattam,hogy ő mit szól hozzá,de azt mondta,hogy szerinte normális,hogy az ott van. Nyilván nem értünk hozzá,ezért is kérdezem,hogy szerintetek mi lehet ez? Nőgyógyászhoz kell fordulni ilyen esetekben?


Köszönöm szépen a válaszokat előre is!


2015. máj. 6. 18:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, elvileg nőgyógyászhoz, ha tapintásvizsgálatot szeretnél, de ha ultrahangos vizgsálatot, aki több fajta orvos is be tud utalni. De amiylen a helyzet ma az államilag finanszírozott egészségügyben (várólisták, költségtérítéses a vizsgálatok egy része, ideges és túlterhelt mindenki, még ha jószánkékú is, stb.), legjobban jársz, ha egyszerűen bejelentkezel egy diagnosztikai centrumba ultrahangos vizsgálatra, max. 2 napot kell rá várni, de akár aznapra is tudsz menni, ha szerencséd van. Nincs horror ára.
2015. máj. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
x aki helyett: akkor
2015. máj. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha fáj, akkor nem lehet komoly baj, mivel mindkettőben van az is inkább normális dolgot sejtet, de lényeges hogy mennyi idős vagy?

Egy UH semmiképpen sem árthat.

2015. máj. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi. Ma bejelentkeztem egy magánrendelőbe uh vizsgálatra,jövőhét csütörtökön tudnak fogadni leghamarabb.

Nem fáj a mellem egyáltalán.

24 éves vagyok egyébként.

2015. máj. 7. 20:23
 5/14 anonim ***** válasza:
Emiatt választottad ezt a megoldást, mert én javasoltam?:) Milyen rendelőt találtál, és mennyibe kerül?
2015. máj. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egyébként 30 éves kor alatt egyáltalán nem javasolják a mell szűrővizsgálatait. Főleg azért nem, mert sokszor a mell ilyenkor még tömör, kemény, gyakorlatilag kemény csomókből áll. 30 és 45 év között inkább ultrahangos vizsgálat, afölött mammográfia protokoll. De a mammográfia sugarat jelent és fájdalmas is, úgyhogy én afölött is az ultrahangra szavazok.
2015. máj. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

:) Azért is választottam igen,de utána is olvasgattam,hogy hová kell fordulni.

10.000.- ba fog kerülni. Elég húzós,de annyit megér,hogy megnyugodjak.

Remélem nem lesz semmi,de elkezdtem egy kicsit izgulni.

2015. máj. 7. 21:22
 8/14 anonim ***** válasza:
Megmutatod a linket, ahol megtaláltad? Mi a neve a vizsgálatnak?
2015. máj. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

[link]


Honnan tudsz erről a témakörről ennyit?


Egyre jobban izgulok,olyan rossz,hogy minden egyes fürdésnél tapogatom magam. :(

2015. máj. 8. 17:38
 10/14 anonim ***** válasza:
Ennyit? :-o Mennyit? :)
2015. máj. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!