Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Találtak egy jó indulatú...

Találtak egy jó indulatú daganatot (fibroadenoma mamma-et) a mellemben. Valaki mesélne nekem erről?

Figyelt kérdés
Annyit mondott a doktornő,hogy rendszeresen figyelni kell ultrahanggal, hogy nő- e. ha igen, akkor műteni kell. Olvasgattam róla interneten, de hol azt írták hogy terhesség előtt ki kell vetetni meg nem lehet így szoptatni, hol azt írták hogy nem okoz gondot. Tudna valaki nekem erről bővebben tájékoztatást adni? Alakulhat rossz indulatúvá? Kicsit félek tőle, mert a családomban sajnos volt rossz indulatú mell daganat és még csak 23 éves vagyok.
2015. márc. 25. 11:09
 1/9 bithorlo ***** válasza:
Szia! Nekem is van 3. Most hagytuk abba a szopit 8 hónap után. Nem okoztak szerencsére gondot, de majd nekem is műteni kell. Ha terhesség előtt műtteted meg, előfordulhat, hogy az érintett területen sérülnek a tejmirigyek és csatornák, ami jobb esetben ott nulla tejtermelést eredményez, rosszabb esetben pangó tejet, aminek csúnya következményei lehetnek.
2015. márc. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha volt a családodban, akkor ne hagyd ki a rendszeres ellenőrzést!
2015. márc. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is van 1. Félévente ellenőrzésre kell járni vele, hogy növekedett-e vagy sem. Nem feltétlenül kell műteni, ha nem növekszik. Nekem még nem telt le a félév, mióta felfedezték, így nem tudom, miből áll a kontroll, újra vesznek-e belőle mintát, stb., de lehetséges.

Szoptatásról nem tudok nyilatkozni.

2015. márc. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A mintalevétel az fájdalmas volt?
2015. márc. 25. 12:50
 5/9 anonim ***** válasza:

A mintavétel nem kellemes, de ki lehet bírni. (vékony tűs biopszia).

A vastag tűs már kellemetlenebb, de az is túlélhető.

2015. márc. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, nekem volt mindkettő (vékony és vastag tűs is), kibirható mindkettő. Bár a vastag tűsnél 1 napra kiír a háziorvos, ha élsz vele.
2015. márc. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bithorlo ***** válasza:
Nekem nem fájt egyszer sem a vékony tűs és a vastag tűst sem mondanám még kellemetlennek sem, még annyira sem volt kellemetlen, mnt egy szuri.
2015. máj. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bithorlo ***** válasza:
Ja, a kontroll tapintásos vizsgálat és ih kontroll. Csak indokolt esetben van ujra mintavétel.
2015. máj. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 bithorlo ***** válasza:
*újra
2015. máj. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!