Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anyukámnak miért kell trombózi...

Anyukámnak miért kell trombózis elleni injekciót beadni magának 30 napig?

Figyelt kérdés

Január végén műtötték,méheltávolítás t végeztek nála, utána még 4 nap mulva engedték haza és amikor hazaengedték kiirta az orvos neki trombózis ellen egy 30 db-os injekciót amit ő saját magának ad be minden este.

Miért kell ez az injekció? A műtét miatt miért kell tartani a trombózis veszély től?


Egyébként holnap adja be az utolsó injekciót és utána, ha nem szedi mert elfogyott, akkor féljunk, hogy trombózist kaphat, mert már nincs injekció?



2015. márc. 1. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Ezt a dokiktól kérdezzétek,ne egy olyan fórumon ahol van ezotéria kategória!


Mellesleg azért mert a műtétet követő hegesedés során alakulhat ki főként nála a vérrög.Ha a hegesedés leállt már nem kell hígítani a vért normál esetben.

2015. márc. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
A fekvéstől is kialakulhat trombózis. Mind a két nagybátyám kapott a műtétjük után.
2015. márc. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!Ugyan ilyen műtétem volt novemberben,es szintén 30 szurit kaptam.Nyugi,ez a protokoll,hogy a sok fekvéstől,meg a műtéttől nehogy trombózist kapjon az ember.Ha ágybannis fekszik anyukád,akkor is néha mozgassa a labfejét,körözzön vele.Sok séta.Nem lesz semmi gond mar.Megkérdezhetem mi okból volt a műtèt?
2015. márc. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha már fent van anyukád és mozog, akkor valószínű nem kell több injekciót beadnia. Nekem gipszben volt a lábam 4 hétig és addig kellett szúrni a Faxiparin injekciót. Az embólia veszély miatt.
2015. márc. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Figyeljetek. Anyukám már egy hete,holnap lesz egy hete,hogy dolgozik úgyhogy a mozgásból nincs hiány. Jó nem nehéz munkája van,mert óvodába dolgozik. Hátha nem lesz már így trombózisa,de még az összes injekciót beszúrja ami holnap lesz az utolsó.
2015. márc. 1. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!