Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy sokaknál gyorsan romlik a citológia eredménye?

Figyelt kérdés
Folyton azt hangoztatják,hogy járjunk el évente szűrésre, mert az elég,közben meg sok olyanról hallani,hogy pár hónap alatt rosszá válik az eredmény.Itt is sok ilyet olvasni. Mi lehet ennek az oka?
2015. febr. 28. 21:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én egy ilyen esetről se tudok.
2015. febr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Pedig itt van pár nő,akik leírták,hogy pár hónap alatt lett p2-ből rossz eredményük. Vagy hogy jártak rendszeresen, évente, aztán következő évben már a méhét kellett kivenni...
2015. febr. 28. 21:24
 3/15 anonim ***** válasza:

Ez az oldal nem a hitelesség mintaképe. Pl. a sok 72 órás tablettáért menő nő, azt írja kiszakadt a gumi, ennyi gumi az életben nem szakadt ki, csak nem védekeztek.

A rákszűrés esetén is simán el tudom képzelni, hogy nem jártak szűrésre, aztán ott a rossz eredmény.

2015. febr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Értem, mondjuk lehet benne valami.
2015. febr. 28. 21:55
 5/15 anonim ***** válasza:
Sajnos van ilyen, nem egy ismerősömet kellett méhnyakrákkal vagy hpv-vel műteni, úgy hogy évente jártak szűrésre. WHO 2 évente ajánlja, de a magyar orvosok egy évet szoktak általában mondani.
2015. febr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ez eléz szomorú. Egyre több ilyet hallani. Sztem mutálódnak a vírusok,agesszívabbak mint eddig. Vagy csak egyes emberek immunrendszere nem elég erős?
2015. febr. 28. 22:36
 7/15 anonim ***** válasza:
Van ilyen nem is kevés!Sőt itt vagyok én ,aki fél évente jártam nőgyógyaszhoz,szűrésre,és minden ok volt minden szűrésen,mégis kialakult a méhtestrák,amiről sok nő nem is tud,nem szűrik.Nekem szerencsem volt,mert korai szakaszban észre vették.Méheltavolítás előtt 1 hettel tökéletes méhnyakrák szűrésem volt.Szóval sajnos nem lehet nyugodt az ember.Van a méhnyakráknak olyan fajtája,ami nagyon agressziv,az olyan hogy megjelenik,nagyon hamar tud rossz leletet produkalni.
2015. márc. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ilyen szinte nincs.

Két oka lehet az általad írtaknak:

1. nem jártak évek ótí szűrésre

2. az orvosuk szakértelmével lehet gond


amúgy kb 5 év alatt alakul ki a rák.

2015. márc. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát igen

De melyik rák - mert a méhnyakrák szűrés csak

azt az egy fajtát tudja szűrni

2015. márc. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Meg a petefészekrákot sem nagyon szűrik -

mondjuk ha uh-val ránéznek

2015. márc. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!