Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak ha nagyon zavar...

Mit csináljak ha nagyon zavar a mensim?

Figyelt kérdés
Szoval ugye 15 eves lany vagyok es ha mar tudom h ott az idő h megkell Jöjjön mar sírok meg olyan érzésem van h inkabb ,,meghalnék" csak ne kelljen menstrualjak. Nem tudom hogy ez mert van. De nagyon rossz érzés.(légyszi normalis válaszokat)

2015. febr. 27. 14:17
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Hat anyunak hogy mondjam el h tampont akarok használni?? De fogamzásgátlót biztos h nem fogok szedni
2015. febr. 27. 14:50
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a tampon rizikós, nem mindenki kedveli. Ha van olyan barátnőd, aki azt használ, kérj egyet tőle, hogy kipróbálhasd, és ha megfelel, akkor mond anyukádnak, hogy ezután vegyen azt is. Azért mondom, hogy is, mert a kevesebbet vérzős napokon lehet, hogy kényelmesebb lesz a betét.
2015. febr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Igen de anyumnak meg azt se merem néha elmondani h betétet vegyen
2015. febr. 27. 15:05
 14/16 anonim ***** válasza:
67%

Azért a szokásos kellemetlenség nem egyenlő a kamaszkori pánikkal, amit a menzesz ki tud váltani. Nekem 11 évesen jött meg először, és az első 2-3 év borzalmas volt. Szinte folyamatos stresszben voltam, hogy már megint minden tiszta vér lesz, megint ki kell futkozni a suliban óráról, nehogy elázzak, megint pecsétes lesz minden, stb. Egy tizenpáréves kislányt nem fog az megnyugtatni, hogy jaj de jó, hogy majd lehet gyereke. (Ami sosem biztos, ahogy feljebb is írták.) És nem is kell, hogy ez érdekelje. Nem keltetőgépek vagyunk, hogy a görcsök meg a vér közepette annak örüljünk, hogy majd szülhetünk... kicsit gondolkodjunk már normálisan.

Szóval kedves kérdező, a fájdalom ellen nehéz tenni, a melegvizes palack segíthet, meg valamennyit a gyógyszerek is, de azért vigyázni kell, mert a legtöbb fájdalomcsillapító erősíti a vérzést.

Nekem két dolog segített sokat: amikor áttértem betétről tamponra, mert ezerszer kényelmesebb és biztonságosabb, illetve amikor elkezdtem fogamzásgátlót szedni. Igaz, én annak idején hormonális bőr problémák miatt kezdtem szedni, de azóta szinte egyáltalán nem görcsölök, és minden hónapban pontosan jön meg. Nem azt mondom, hogy feltétlenül szedjen mindenki gyógyszert, csak azt, hogy nekem nagyon sokat segített. Mivel megszűntek a fájdalmak és a kényelmetlenség, többet nem stresszeltem emiatt. Egyébként még a pszichológust tudom javasolni.

2015. febr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél erőt magadon, különben foshatsz ameddig anyád mellet élsz, minden hónapban. Miért kell annyira görcsölni ezen? Totál természetes dolog, minden lány átesik rajta, téged sem a gólya hozott.
2015. febr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Utolso elotti koszi a valszt 😁
2015. márc. 1. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!