Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik a jobb? Tampon vagy betét?

Melyik a jobb? Tampon vagy betét?

Figyelt kérdés
2008. aug. 22. 21:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
76%
mindenképpen a tampon, sokkal praktikusabb, kényelmesebb és higiénikusabb is.
2008. aug. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%

SZia!

Ha már biztosan tudsz használni tampont,akkor azt ajánlanám.

-nem izzadsz be ott, nem kell félni az esetleges szagoktól,és ha időben cserélgeted,sokkal biztonságosabb,nem ázol át,vehesz fel tangát,és nem látszik a gatyón át,nem kell félni,hogy átázol,és semmit nem érzel. (Esetleges hasfájást leszámítva)

2008. aug. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
59%
Tampon az higénikusabb illetve kényelmesebb de hosszú távon akár rákot is okozhat illetve különböző betegségeket. Szerintem a hétköznapokban maradj a betétnél de ha valami olyan van ( pl. úszni , kirándulni )mész akkor a tampon az a tuti megoldás. De ezt is ki kell tapasztalni.
2008. aug. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%
Én is tampon-párti vagyok, el sem tudom már betéttel képzelni, viszont ha nem figyelsz oda, tényleg okozhat betegséget. Egy ismerősöm például sokáig azzal küzdött, hogy cisztás volt a petefészke, a dokija szerint a tampon is okozhatta, nem tudom, igaz-e...?
2008. aug. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
67%

A lényeg ha sportolsz sokat mozogsz úszni mész vagy ilyesmi mindenféleképpen a tampon.

De ha egész nap csak ülsz a munkahelyeden és lehetőséged sincs WC-re kimenni akkor a betét mert ugye nem hurcolászhatod magadban a tampont egész nap.

2008. aug. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
69%
Napközben tampon, de éjszaka inkább használj betétet, hadd folyjon ki, aminek ki kell!
2008. aug. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
61%
Én egyik pártján sem állok. A tamponnal az a bajom, hogy csak az első és második napon tudom használni, mert a többin elég kevés van, és kényelmetlen feltenni. Akkor inkább betét. Az igaz, hogy nagy, de nem látszik át, sőt van kifejezetten tanga formájú is. Én csak akkor használok tamont, ha tudom, hogy esetleg hosszabb ideig nem lesz lehetőségem betétet cserélni, mert azzal lehetnek balesetek, bár én eddig azokat is észrevettem időben. Egyébként én azt HALLOTTAM, hogy a tampon azért nem teljesen higiénikus, mivel csak a vért szívja fel, de a nyálkahártyadarabok ott maradhatnak.
2008. aug. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
66%
3. válaszadó vagyok:miért pontoztatok le?:( én csak segítettem nem tudom mi rosz volt benne:S:(
2008. aug. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
78%
szija!100%ban tampon!fölleg amikor buliba mész vagy haverokkal vagy mikor nem vagy otthon...mert nem büdös, nem keni össze minen részedet alul vérrel,4óránként elég cserélni szval minden pontból a tampon!=)De estére szerintem jobb ha betétezel mert lehet nyom vagy fájni fog este hogy benned van és nem cseréled ki csak reggel!
2008. aug. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
81%
a tampon kenyelmesebb, a betet olyan szempontbol higienikusabb h ha nem teljesen tiszta a kezed, akkor se vszinu h osszeszedsz vmit. a tamponrol en is hallottam h okozhat betegsegeket de nem tom ha igazak. :-s ha vki tudja, irja meg
2008. aug. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!