Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyászat. Mit fognak...

Első nőgyógyászat. Mit fognak csinálni? Meddig fog tartani a vizsgálat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most megyek először nőgyógyászhoz. Egy kicsi be vagyok tojva... na jó, inkább nagyon. Most fognak csinálni? Meddig kellesz széttárt lábakkal ülnöm a doki előtt?

Nálunk ez otthon sose volt téma, most is a párommal megyek és nem tudom mi vár rám. Eleve félek a dokiktól és még szégyellős is vagyok. Állítólag rendes doki, unokatesóm is nála született (szép gyerek lett :D),de akkor is félek.

Lelki támogatás kellene főleg. :(

Köszönöm!


2010. febr. 10. 17:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=els%F5+n%F5g..


A doki miatt ne szégyelld magadat. Ő annyi ilyet látott már, hogy az a csoda, ha a felesége még fel tudja izgatni.

2010. febr. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
szia. először csak leülsz vele szemben egy asztalnál, kérdezősködik, de csak ilyen alap dolgokat, hogy rendszeresen menstruálsz-e, fáj e olyankor valamid, meg ilyenek. Utána /a jobb orvos/ megultrahangozza a hasad, ott még csak fel kell hajtani a felsőd, mert csak a hasad érdekli. megnézi hogy normális nagyságú-e a méhed, meg ilyenek. Utána mondja hogy a függöny mögött vetkőzz le alul. levetkőzöl, és elmondja hogy hogyan kell beleülni a székbe. először csak egy ujjal fog vizsgálni, és ha élsz nemi életet akkor csinál egy rákszűrést. kb 3-4 percet kell ,,széttárt lábakkal" ülnöd :D utána felöltözöl, még beszélgettek egy 2 percet, fizetsz és hazamész:D
2010. febr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Csak lennék már túl rajta... Inkább mennék fogdokihoz. :D Neki lehet, hogy egy leszek a sok közül, de én meg napok óta hergelem magam vele. :D
2010. febr. 10. 18:01
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

megkérdezi mikor volt az utolsó mensi, csak azért mondom, hogy ne ott kelljen majd gondolkozni rajta.

és általában hány napig tart.

2010. febr. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázz, nehogy egy bunkóhoz menjél el, érdeklődj előre! Én sok éve járok nőgyógyászhoz, de az utolsó 3 (!) orvos kikészített a durvaságával.(Testi és lelki durvaságra gondolok.)

Azelőtt senki mással nem volt gondom.

2010. febr. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Szűz vagy egyébként?
2010. febr. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

fizetni csak akkor kell, ha magánrendelésre mész, amúgy nem.


ahova én járok, ott egy viszonylag hosszú folyosó végén van a vetkőzőhelyiség. bugyiban jövök ki a vizsgálathoz, és megyek vissza természetesen, csak a vizsgálóasztalon veszem le. de volt már olyan, hogy szoknyában mentem, a bugyit levettem persze, de a szoknya maradhatott csak fel kellett húznom. jobb volt, legalább nem kellett bugyiban glasszálnom.


amúgy ne aggódj, kedvesek a dokik.

2010. febr. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem, már nem vagyok szűz. Semmi gondom nincs amúgy, csak tablettát szeretnék felíratni.
2010. febr. 10. 18:13
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam így volt:

- először megkérdez pár dolog (magasság, életkor, súly, első menzesz időpontja, utolsó menzesz időpontja, élek-e nemi életet, mivel védekezek)

- bemész egy fülkébe, levetkőzöl. Ahol voltam, ott volt vmi köpenyszerűség, h ne félmeztelenül kelljen kimenni.

- felülsz az asztalra, lábakat szét (van ilyen támasz amibe bele kell tenni)

- felhúz egy gumikesztyűt, egy ujjal megvizsgálja a hüvelyt

- csinál egy rákszűrést: bedug egy ilyen kacsának nevezett műanyag vmit, kicsit szétfeszíti, egy nagy fülpiszkálóra emlékeztető dologgal megtörölgeti a méhszájat, majd egy ecsettel kenetet vesz (elég ijesztően hangzik, nem túl kellemes, de igazából nem fáj, csak kellemetlen érzés)

- hüvelyi ultrahanggal megvizsgálja a petefészkeid és a méhed

- visszamész az öltözőbe, alulról felöltözöl, felülről levetkőzöl

-kimész, megfogdossa kicsit a melleid

- felöltözöl, ha kell felír vmit, elmondja mikor lesz eredménye a szűrésnek


Ennyi, remélem kielégítő válasz volt:)

2010. febr. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig sose nézték a mellem.
2010. febr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!