Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti mit használtok hogy a...

Ti mit használtok hogy a tampon könnyebben csusszon fel?

Figyelt kérdés

Tampont használok és hát néha nem eléggé simán megy fel. Mit csináljak/ használjak hogy könnyebben felcsusszon?

Olvastam hogy valaki krémet használ rá. de milyet és hogy?

Vagy esetleg más megoldás? :)



2014. dec. 16. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy használj valamit! Ha nehezebben megy fel az azért van, mert ki van száradva a hüvelyed fala. Valószínűleg úgy veted ki az előző tampont, hogy még nem volt teljesen teli és a hüvelyfal nedvességét is beszívta magába. Ez általában akkor van amikor már nem olyan erős a vérzés. Ilyen esetben ne erőltesd a dolgot, hanem várj egy kicsit mielőtt felteszed a tampont, átmenetileg berakhatsz egy betétet, mert több kárt okozol, mint hasznot. A különböző krémekkel pedig max fertőzést vagy allergiás reakciót tudsz kiváltani magadon. Ha nagyon ragaszkodsz mégis hozzá akkor használj síkosítót, az legalább arra a környezetre van kitalálva és nem olyan veszélyes mint egy sima krém.
2014. dec. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előző hozzászólónak, ne használj semmilyen krémet. Ha nem megy, ne erőltesd, a gyengébb napokon használj inkább betétet. A tampon sajnos egyébként is hüvelyszárazságot okozhat, ezáltal könnyebben sérül a hüvelyfal nyálkahártyája és az elég érzékennyé, fájdalmassá is válhat. :/


22N

2014. dec. 17. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez csak ritkán fordul elő nálam. Akkor is tudom, hogy mi a hiba. Szóval ha muszáj, akkor beerőltetem, vagy ha van kéznél akkor síkosítóval.

(ne hogy azt higgyétek ez gyakori nálam. Síkosítóval egyszer csináltam; erőltetve meg vagy 2szer, mert nem voltam otthon betét meg nem volt)


Ilyenkor tényleg azért nem megy, mert száraz a hüvely és nem csúszik. Lehet az is elég hogy kisebb méretre váltasz. Ha már így is picit használsz, akkor meg várj egy kicsit. Addig betét, vagy ha otthon ráérősen vagy akkor akár semmi vagy csak tisztasági.

2014. dec. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én benyálazom a mutatóujjam, és picit felnyúlok (persze, kézmosás, stb. után).


De ez nagyon ritka, főleg utolsó napokon, de akkor sem betétezek, mert a tisztasági még nem elég, a legkisebb egügyi viszont zavar.

2014. dec. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!