Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a tampon végét bekenem...

Ha a tampon végét bekenem krémmel, hogy könnyebben felmenjen, az nem káros? Ha nem, akkor milyen krémmel kenjem? Esetleg síkosítóval lehet? Akkor nem csúszik ki?

Figyelt kérdés
2011. aug. 14. 13:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
semmilyen krémmel ne kenjed, ha vérzel, akkor felmegy rendesen, ha kevés a vér, akkor meg nem kell tampon
2011. aug. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy sportolok, és edzésen még akár az 5-6. napon is jó lenne legalább az edzés idejére.

Minit használok, de azt hiszem kevés. Csak nem nagyon merem a normált, ezért gondoltam a krémre, vagy síkosítóra.

2011. aug. 14. 13:50
 3/13 anonim ***** válasza:

Nyugodtan próbálhatod a normált. Én is szüzen használtam először és nem volt gond vele.

Krémmel semmiképpen ne kenegesd. Régen lehetett kapni tampon síkosítót. Most nem tudom, hogy van-e még ilyen.

2011. aug. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

5-6. napon kizárt, hogy kevés legyen egy pár órás edzésre a mini, pláne, ha fel sem tudod rakni rendesen és síkosítani akarod (nem mellesleg, ne krémezgessed, mert összeszedsz egy olyan gyulladást, hogy a méhed is elveszítheted akár)


de ha nem hiszed, lógass bele egy tampont 2 dl vízbe és nézd meg mennyit szív fel

2011. aug. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A krémezéssel csak annyit érsz el, hogy a tampon nem sziv többé. Az edzés elött pár óráig ne használj tampont, akkor elöte már elég nedves lesz a hüvelyfal. Nyugodtan haszalhatsz normált is, az sem sokkal nagyobb méretre, mint a mini, a különbség alig pár mm.
2011. aug. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Krémezni semmiképpen, mert megbontja a hüvelyflórát, és könnyen gyulladás lehet a vége. De egy kevés síkosító nem hiszem, hogy árt. Pl. ez:

[link]

2011. aug. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Lehet kapni olyan tampont, aminek direkt csúszósabb a felülete, hogy akkor is kényelmesen fel tudd rakni, amikor már alig menstruálsz. Az o.b. comfort is ilyen.
2011. aug. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

én is normált használok mert amig régebben a mini is elég volt,mostanában valamiért szószerint dől belőlem a vér

és nyugi,én is szűz vagyok mégis befér a normál :)

a vértől egyébként is csúsznia kéne valamennyire szóval nyugodtan használhatod

és ne kenegesd szerintem semmilyen krémmel mert azt feldugod magadnak és ki tudja,milyen fertőzéseket kaphatsz el :S

13l

2011. aug. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sikosítóval próbálkozhatsz nyugdtan.
2011. aug. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha elég nedves a hüvelyed, akkor felmegy. Ne kenj rá semmit.
2011. aug. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!