Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációkor fürdés, zuhanyz...

Menstruációkor fürdés, zuhanyzás? Elég kényes téma. Többi lent.15/l

Figyelt kérdés
Kollégiumba kerültem,eddig bejárós voltam. 8 személyes közös zuhanyzó van. Most fog megjönni,és nincs kitől megkérdeznem,de ilyenkor mi a jó? Én mindig betétet használtam,tampont még soha. Ha tamponozni akarok,akkor zuhanyzáskor gáz ha látszik a zsinór,ha nem,akkor meg ciki,ha vérzek. Mi a megoldás? Köszi a segítséget.

2014. dec. 16. 07:48
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudsz külön zuhanyozni a többiektől?
2014. dec. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha furdesz soha ne legyen benned semmi, mert nem tudod normalisan megmosni magad. En koleszos voltam 6 evig soha nem zavartattuk magunkat a verzes miatt. Normalisan lefurodtunk, ha esetleg kozben jott valami akkor lemostuk utanna a zuhanyt. Amikor kileptunk a zuhanybol rogton megtorolkoztunk es visszavettuk a betetes bugyit, vagy tettunk be tampont. Termeszetes dolog. Ha megis nagyon zavar, ha latjak, hogy mi van akkor olyankor menj amikor nincs senki.
2014. dec. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Mindenkeppen zuhanyozz mikor megvan es strandpapucsban mindig, hogy ne legyen gombas a labad a kozos zuhanyzotol. Nem gaz ha verzel es nyugodtan mosd meg magad es nem kell tampon zuhanykor. Mindenki mas is fog mensizni nem gaz. Persze diszkreten kell de termeszetes dolog. En is koleszos voltam. 26L
2014. dec. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Szerinted a többi lány nem menstruál? :) Fürdés alatt ne legyen benned tampon, mert nem tudod megmosni normálisan. Nálunk a fürdőben volt egy külön wc, fürdés előtt ott kivettem a tampont, megfürödtem, majd a wc-ben betettem az újat.
2014. dec. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Persze a többi lány is mensizik,de én még nem voltam ilyen helyzetben,hogy közös zuhanyt kell használnom ilyenkor,és nekem az elején nagyon megvan. Ezért gondoltam tamponra,csak nem használtam még soha,de láttam már,hogy használták fürdéskor.
2014. dec. 16. 17:30
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a tamponnal fürdök dolog annyira felesleges és sajnos fertőzésveszélyes is lehet. Hiszen a tamponra vigyázol, hogy nehogy elmozduljon ezért nem tudod leöblíteni magad rendesen. Marad rajtad egy kis alvadt vér és az nem valami egészséges. Főleg mivel általában nem használsz tampont, hanem egész nap úgymond tocsogsz a vérben a tampon miatt.

Ha pedig úgy eláztatod a madzagot, hogy felszívja magát a tampon vízzel akkor elkaphatsz valami fertőzést is.

Nem kell szégyenkezned, megvan és te ügyelsz a higiéniádra vagyis, ha fontosabb az egészséged mint az, hogy 1-2 lány azzal van elfoglalva, hogy neked épp megvan akkor felejtsd el fürdés közben a tampont.

Amúgy meg a többiek nem azt fogják nézni, hogy mikor folyik a lábadon valami, sőt fel sem fog nekik tűnni, mert nem azzal fognak foglalkozni, hogy te mit csinálsz a zuhany alatt. Arra meg gondolj, hogy általában a zuhanyok kabinokra vannak osztva, vagyis vannak olyanok amikbe beállva senki az égvilágon nem fogja látni, hogy te hogyan mosod a nunidat. Felejtsd el az amerikai filmek közös egyterű zuhanyait, az max egy filmes klisé, hogy beindítsák a nézők fantáziáját.

2014. dec. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
bocsi, nem a tampon miatt, hanem a betét miatt.
2014. dec. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!