Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem tudom használni a...

PainInTheDarknesss kérdése:

Miért nem tudom használni a tampont?

Figyelt kérdés

Már régebb óta szeretnék tampont használni, mert kínosnak tartom a betétet, esetleg átlátszik a nadrágomon, vagy mikor az öltözőben öltözöm és sokkal praktikusabb. Kb 2 éve jött meg először és már rengetegszer próbáltam felhelyezni magamnak egy tampont, de rettenetesen fájt, minél beljebb volt, annál jobban és sosem bírtam teljesen fölnyomni. Figyeltem, hogy ne izguljak és nem is izgultam. Aztán mikor már nagyon nem bírtam, kihúztam (akkor volt a legfájdalmasabb) és kb fél/1 órán keresztül reszkettem és sírtam. Miért van ez?

13/L



2014. dec. 9. 23:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ne erőltesd. Egyébként nem lehet, hogy túl gyenge a menstruációd, és nem csúszik a tampon, mert akkor tud ám fájni... Szerintem nincs erre kész a szervezeted, és lelkileg nem tudsz annyira ellazulni, hogy ez működjön.
2014. dec. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha még szűz vagy, akkor nem biztos hogy fog sikerülni, nekem sem ment, csak miután elvesztettem.

Még akkor is, az első pár alkalommal volt, hogy nem ment be a tampon, vagy kényelmetlen volt és ki kellett vegyem.

2014. dec. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy nem olyan erős a menstruációd és nem csúszik fel a tampon. Gondolom szűz is vagy, akkor még kényelmetlenebb.

Amikor kihúzod meg azért fájt mert nincs megtelve a tampon.

2014. dec. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szűz kislánynak nem valami praktikus a tampon... a minit még talán fel lehet erőltetni, de a rendeset nem igazán... pláne, ha szűkebb vagy. Én 8 éve használok tampont, de ha nem SilkTouch bevonatost veszek, hanem valami olcsóbbat, azzal már gondjaim vannak, ha nem vérzek erősen. Szóval ha mindenképpen tamponnal szeretnél próbálkozni, akkor az OB-nek a minijét próbáld, vagy Light Days-t, persze SilkTouch változatot. Ha azzal sem megy, akkor ne erőltesd, mert felszakítod a végén a szűzhártyádat. Ha még nem történt meg véletlenül.
2014. dec. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
O.B. minit próbáltam. Köszönöm a válaszokat, de eléggé le vagyok hangolva emiatt.
2014. dec. 9. 23:45
 6/12 anonim ***** válasza:
A tampon amúgy sem egészséges, a betét sokkal higiénikusabb. Egyébként a ladycup a legjobb, de az persze nem jön szóba még nagyon sokáig neked.
2014. dec. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, nem tudom miért gondolod hogy a betét egészségesebb? Ha nem piszkos kézzel helyezi fel a tampont, akkor az is steril. Ráadásul a közérzetet össze sem lehet hasonlítani.
2014. dec. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Térdig véresnek lenni meg összepecsételni az összes ruhánkat mióta higiénikusabb?
2014. dec. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Aminek ki kell jönnie, az jöjjön ki, és ne bent páljon egész nap.
2014. dec. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Már miért pállna bent egész nap? Cserélni kell szükség szerint.

Szerintem gusztustalan és a legkevésbé sem higiénikus hogy a véres betét ott van, szaga van meg minden, akár milyen hiper modern technológiával készült. Egyszerűen elkerülhetetlen hogy összemaszatold a bugyid, összegyűrődik, elmozdul és úgy összességében nagyon "tisztátalan" érzés. Ha már amúgy is pocsékul érzed magad mikor megvan, miért kell tetézni?

2014. dec. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!