Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fertőzéshez társulhat pecsétel...

Fertőzéshez társulhat pecsételő rózsaszínes vérzés? Vagy mástól van? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! A történet a következő: nyáron szedtem erős antibiotikumot és elkaptam valami olyat ami azóta sem múlik el. Először vény nélküli gyógyszerekkel próbálkoztam (Canesten kombi, Betadine, Gynoxin) aztán amikor a munkám mellett sikerült végre eljutnom orvoshoz, akkor ő betippelt egy hüvelygombát és felírt két gyógyszert (Pimafucin kúpot és Flucohexal kapszulát), tenyésztést persze nem csinált. Most már ezeken is túl vagyok és bár megint kicsit jobb lett de nem múlt el. Most pedig attól ijedtem meg, hogy csak hétvégén kell megjönnie, de néhány napja rózsaszínes, krémes pecsételésem van. Ez most mitől lehet szerintetek? Összefügg a gombával, vagy valamelyik gyógyszerrel? (már több mint 1 hete nem szedtem, nem használtam semmit csak a maradék Gynoxin krémet). Volt már ilyen valakinek? Olvastam már mindenfélét, hogy hormon probléma is lehet, vagy beágyazódásos vérzés (mondjuk ennek örülnék jobban). Köszönöm a normális válaszokat előre is! Csak ne azt írjátok, hogy menjek másik orvoshoz, mert tervben van, de most meg fog jönni, úgyhogy csak utána tudok menni.

2014. nov. 7. 09:28
 1/8 Misszabza ***** válasza:

Szia !


Ha antibiotikumot szedsz az csökkentheti a fogamzásgátló hatását(ha szedsz, de szerintem nem a válasz :D ) és nagyobb eséllyel eshetsz teherbe, függetlenül attól, hogy van e vérzés, barnázás vagy sem. Ha úgy estél teherbe, hogy fogamzásgátlót és antibiotikumot is szedtél, akkor sem biztos, hogy vérzel vagy barnázol a terhesség idején.


fontos érdéseim : mikor volt a legutóbbi mensid?

tudod -e mikor van/volt peteérésed? és hány napos a ciklusod?

és kb mikor voltatok együtt ?


mióta van ez a pecsételés, és kevés/közepes/soknak mondható? darabkák vannak benne ?



Rengeteg nő tapasztal közti vérzést, úgynevezett barnázást a ciklusa valamelyik szakaszában, amely lehet a menstruációs vérzést követően, a ciklus közepén, vagy napokkal a fő menstruációs vérzése előtt.

Lehet hormonális probléma, lehet baba is ha szeretkezel, de lehet az antibiotikumtól is!



Bemásolok neked egy cikket , olvasd el !


Mi számit normális (pozitív) barnázásnak?


Normális barnázásnak azt nevezzük, amikor a rendes menstruációs vérzésünk után, tegyük fel egy egészséges 3-5 napos menstruáció után meg 1-2 napos vérzésünk van.


Ovulációs barnázás, más néven közti vérzésnek nevezzük a ciklus közepén, vagy a következő esedékes menstruáció előtt 10-14 nappal jelentkező vérzést, ami szinten normális. A ciklus közepén jelentkező vérzének 2 oka ismert:


a petesejt kitör a tüszőből, amelyet egy kis vérzés kísér

ovuláció alatt egy hirtelen és rövid ideig tartó ösztrogén szint emelkedés történik, ami arra készteti a méhnyálkahártyát, hogy egy kis része ledobódjon.

Az a barnázás, amely az esedékes menstruáció előtt 1 héttel jelentkezik és nem tart tovább egy napnál, un. beágyazódási barnázás. Azért is hívjuk így, mert ilyenkor ágyazódik be a megtermékenyített petesejt a méhnyálkahártyába. Illetve azért is történhet ilyenkor barnázás, mert ilyenkor egy nagyon rövid időre megemelkedik az ösztrogén szint és hirtelen egy pillanatra leesik a progeszteron szint, közvetlen mielőtt a sárgatest átvenné a progeszterontermelést. A sárgatest akkor veszi át a progeszterontermelést, amikor a megtermékenyített petesejt azt az üzenetet adja a szervezetben, hogy megtörtént a terhesség létrejötte és ezért mindenképpen meg kell tartani a méhnyálkahártyát. Fontos megjegyezni, hogy több napig tartó barnázás véletlenül sem jelent beágyazódási barnázást, ezért érdemes mielőbb orvoshoz fordulni.


Mi számit abnormális közti vérzésnek, barnázásnak?


Az a barnázás, amely nem a fentebb említett intervallumokban történik, abnormális barnázásnak számít. Abnormális a menstruáció megjötte előtt napokkal már barnázni, amelynek több oka lehet.


A leggyakrabban az oka a menstruációt napokkal, akar egy héttel megelőző barnázásnak a progeszteronhiány. A progeszteron feladata meg- és fenntartani a méhnyálkahártyát arra az esetre, ha teherbeesés történt, és ha nincs elég progeszterontermelődés, a méhnyálkahártya le fog dobódni. A progeszteron hiány (ösztrogén dominancia) egyik jellemzője a menstruációs vérzés előtt napokkal, vagy akar egy héttel történő rendszertelen vérzése.

Ez egy alapvető terméketlenség jele és szintén okozhat korai vetélést.

2014. nov. 13. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm szépen a válaszod!

Fogamzásgátlót nem szedek, másképp védekezünk. De azóta sajnos kiderült, hogy biztosan nem beágyazódásos vérzés volt, mert kb. 5 nap pecsételés után megjött rendesen.

Az antibiotikum szedése pedig még nyáron volt, akkor kaphattam el valamit, ami azóta sem hajlandó elmúlni.

A kérdéseidre válaszolva:

A pecsételés a havi előtt kb 5 nappal kezdődött, a peteérésem az nagyjából két héttel előtte lehetett. A ciklusom 26-28 nap körül szokott lenni általában. A pecsételés állaga pedig krémes volt és rózsaszínes/barnás színű.

Ezt a cikket már olvastam, amit bemásoltál, meg sok hasonlót is de egyértelműen nem derült ki belőle számomra, hogy mi lehet a kiváltó ok. Remélem csak a fertőzés okozza és nem valami hormonális dolog. Hétfőn megyek egyébként egy új nőgyógyászhoz, remélem kivizsgál rendesen és felvilágosít.

2014. nov. 14. 09:02
 3/8 Misszabza ***** válasza:

Értem!


Akkor viszont vagy a menstruációdat jelezte, vagy esetleg egy durvább közösülés is eredményezheti, vagy hormonzavar.

De biztosat az orvostól tudhatsz majd természetesen :)

De azt a fertőzést tényleg jó lenne mielőbb kikezeltetni mert nem tesz jót hogy ott van.


remélem minden rendben lesz !


és drukkolok a mielőbbi babához :)

2014. nov. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Hát még arra is gondoltam, hogy mivel a Gynoxin krémet használtam és azt ilyen műanyag adagolóval kell feljuttatni, hogy esetleg az sértette fel, vagy pedig a fertőzéssel függ össze.

Remélem ez az orvos már hozzáértőbben fog megvizsgálni és elmúlik a problémám, hogy a babára koncentrálhassunk. :)

2014. nov. 17. 11:12
 5/8 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy gyulladásról van szó, úgyhogy még jó, hogy fél éve gombára kezelem magam... :(
2014. nov. 18. 10:07
 6/8 Misszabza ***** válasza:

Uhh...az szép!


De legalább már tudod :) és a kezelési módját is!


Mielőbbi jobbulást és babázást :) Nekem is van egy 1 éves kislányom :)

2014. nov. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A kezelés majd még a tenyésztés után jön, de remélem eredményes lesz! :) Köszönöm szépen a válaszaid! És gratulálok a picihez, neked is jó babázást! :)
2014. nov. 19. 18:33
 8/8 Misszabza ***** válasza:

Okés !


Nincsmit :) Köszi !

Szia

2014. nov. 20. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!