Hasüregi terhességet ki lehet hordani úgy, hogy sem az anyuka, sem a baba ne sérüljön?
Itt azt írják, hogy akár meg is születhet a baba, de:
Élveszületése esetén gyakoriak a magzat kényszertartásból eredő fejlődési rendellenességek (csípőficam, dongaláb, ferdenyak). Az állapot súlyos hasűri vérzés forrása lehet, mely vérzéses shockot, az anya halálát is okozhatja. Gyakori a bélelzáródás (ileusz).
őszintén megmondom, szerintem dokinak adhatnak akármennyi pénzt, akkor is az anyuka épsége az elsődleges, mert igen komoly komplikációkat is okozhat.
Én, még nem hallottam ilyenről, hogy valakinek csak ez az egy esélye lett volna kihordani egy babát, és sikerült/engedték neki. Inkább béranya, vagy vmi más alternatív megoldás, de ezt kizártnak tartom, hogy hagynák, hogy bárki ilyen szinten veszélyeztetné az életét.
+ azért alapjáraton egy terhességnél a méh az védi a magzatot, nem tudom itt mi védené úgy? semmi.
Köszönöm a válaszokat!
1: kb. meddig lehetne így hordani a babát?
itt azt írják, hogy az első trimeszterig.
A hasűri terhesség diagnózisa esetén a terhesség bármely időszakában hasi műtét végzendő. Műtét során a magzat kiemelése viszonylag egyszerű, de a hasi szervekre rá-, illetve azokba benőtt lepény eltávolítása gyakorlott nőgyógyászt igényel. Műtéti nehézséget okozhat a belekbe illetve a csepleszbe nőtt lepény biztonságos eltávolítása, ezért szükség szerint szóba jön ezen szervek részleges eltávolítása. A korszerű diagnosztikus eljárások korában manapság nehezen elképzelhető, hogy a terhesség első harmada után történjen a hasűri terhesség felismerése. A méhen kívüli terhesség ezen ritka formája korai diagnózis mellett lehetőséget biztosít a laparaszkópiás teamnak, hogy kellő jártasság mellett a szervmegtartó technikák alkalmazásával a hasűri terhességet eltávolítsák és a fertilitást megőrizve a lehető legrövidebb ideig történjen a beteg hospitalizációja. A terhesgondozás során alkalmazott vizsgáló eljárások (pl. UH) nagy biztonsággal mutatják ki a kóros terhesség ezen formáját. Ennek előnye, hogy a korai diagnózis felállításával jelentősen csökkenthetjük a terápiás beavatkozás veszélyét a beteg szempontjából.
Hát az kizárt, hogy én egy méhen kívülit kihordjak, akkor elvetetném, amilyen gyorsan csak lehet. Annyira nem vagyok önző, hogy esetleg meghaljak a baba miatt és egyedül hagyjam a páromat. Akinek nem elég a gyász, lehet, hogy egy súlyosan fogyatékos gyereket is fel kell nevelnie.
Akkor inkább béranyaság, örökbe fogadás...
"A skót anya ikreket várt, azonban gyakori, olykor súlyos vérzés, és éles fájdalmak kísérték a várandósságát. Érezte, hogy valami nincs rendben... s ez az érzése akkor is megmaradt, amikor felfedezték a harmadik babáját is (eleinte csak kettőről tudtak - akik a méhben voltak). Néhány hétig nem derült ki egyértelműen, hogy a harmadik nem a méhüregben fejlődik, de amikor igen, már London legmodernebb szülészeti klinikáján gondozta tovább egy méhen kívüli terhességekre specializálódott orvos. A harmadik baba lepénye összenőtt a méhhel és az anya belső szerveivel, a baba maga a méh mögött, a belek között volt.
A műtét életveszélyes volt. Korai - a babák 1kg körüli súllyal születtek -, de tovább várni sem volt alternatíva, mert a kontrakciók a külső lepény leválását, súlyos vérzést okozhattak volna. Ugyanakkor maga a műtét, a lepény, a belső szervek bolygatása is életveszélyes vérzéssel járhatott.
Először a két, méhen belüli ikerbabát emelték ki császármetszéssel, de sietni kellett a folytatással, mert az üres méh kontrakciói bármikor vérzést, leválást okozhattak volna a külső lepénynél. A harmadik babát óvatosan fejtették ki a belek kiemelése után... de az orvosok végül nem tudták, nem merték eltávolítani a lepényét, az annyira szövevényesen összenőtt az életfontosságú belső szervek vérellátásával. Nem maradt más választás, mint visszavarrni a hasüreget, figyelni, és várni.
Szerencsére nem lépett fel később semmilyen életveszélyes szövődmény - sem későbbi vérzés, sem fertőzés, sem szepszis... az ikrek a film készítésekor már háromévesek (2 lány, egy fiú). "
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!