Ma hívott a nőgyógyászok h P3-as lett a rákszűrés eredménye! Holnap kell visszamennem hozzá! Mi lesz a továbbiakban? Kicsit félek
P3-as lelet mellett már nem lehet teljesen kizárni a rákmegelőző állapotot, de még nincs rosszindulatú elváltozásra utaló gyanú, de már találtak a mintában olyan sejteket, melyek normál esetben nem szoktak ott lenni. Ennek oka az esetek nagy részében csak hajlamosító fertőzés (HPV - human papilloma virus), esetleg ismeretlen eredetű sejteltérés (ASCUS, AGNOS), vagy spontán gyógyulást lehetővé tevő hámeltérés (CIN I-II) áll a háttérben, de ettől függetlenül szigorúbb ellenőrzés javasolt.
Az ilyenkor szokásos protokoll eljárás során értesítést kapunk szakorvosi rendelőtől, ún. „visszahívás”-t. A vizsgálat megismétlését követően, ha ismét P3-as eredményt kapunk, akkor szövettani elemzés elvégzése (konizáció) is javasolt- alcsoporttól függően, melyet két-három hónappal később végeznek el.
P4-P5 cytológiai eredmények esetén javasolt nőgyógyász onkológus szakvéleményét is kérni, mivel ilyen eredmények esetén már daganatgyanús, ill. rákos sejtek is láthatóak. Ilyenkor szövettani vizsgálat szükséges, mely leggyakrabban a méhszáj kúp alakú kimetszését jelenti. E kis műtéttel biztosítható a pontos diagnózis, és az esetek nagy részében ez a gyógyulást is jelenti.
A P4-es vizsgálati eredmény azt jelenti, hogy a mintában rákra gyanús sejteket, a P5-ös eredménynél pedig egyértelműen ráksejteket találtak. Mindkét esetben azonnal elvégzik a konizációt, ami egzakt szövettani eredményt biztosít.
Leírom saját tapasztalatomat, hátha srgít, de legalábbis egy iránytű az úthoz.
-27 éves voltam, egy márciusi sátoros esküvőt követően alapos felfázással kezeltek, mely a legkülönbözőbb gyógyszerek, injekciók hatásai ellenére abban az évben folyamatosan visszatért.Majd végül úgy tűnt hogy elmúlt baj.
-Ugyanebben az évben novemberben disznótorból vitt el a mentő méhen kívüli terhességgel megoperáltak.(tehát mégsem múlt el nyomtalanul a dolog).
-Mivel a második házasságomban éltem és az még gyermektelen volt még végig csináltunk 2 sikertelen lombik bébi programot is. Ez mindösszesen belefért 10 évbe.
-10 év elteltével 37 évesen a rákszűrésem P3-as lett. Kaptam egy értesítőt és még receptet is mellékeltek hozzá, mert valószínűleg gyulladás. Én is mint más beszedtem ezt a bogyót és visszamentem az orvoshoz, aki elmondta, hogy lehetséges, hogy baj van.Elsorolta a metszegetési lehetőségeket és a gyulladás kezelési lehetőségeit is. Megint szerencsém volt elmúlt.
-Még mindég 37 évesen, valami gyanús sárga és bűzös folyást észleltem, elmentem az orvoshoz, azt mondta gyulladás és nem csinál rákszűrést, mert az biztos, hogy rossz lenne, vagyis hamis képet adhatna. Kezelt, tünetmentessé lettem a bogyóitól. Úgy tűnt elmúlt.
-Jött a jó idő és megint problémák voltak, de már a házas életet követően is. Egy reggel munkába menet reggel betértem a rendelőbe, hogy gyógyszert írassak fel. Igen, és ekkor az orvos közölte, hogy nem tud megvizsgálni, mert van valami és rohadtul vérzik is. Ez vérzett a házasélet után valószínű.
-Végeredmény.: 5 cm átmérőjű adenocarcinoma 4G bélre áttéttel, 3 max.6 hónap és vége Földi pályafutásomnak.
A fiam 16 éves volt, én 37.
-Tapasztalatom szerint a P3-as szűrés nem vicc, ahhoz képest 10 évre igen súlyossá válhat.
Ui.: Kimásztam belőle, a hogyanról csak annyit, hogy kemó és sugár kizárva részemről, ezekkel nem éltem. Dolgozom és van egy tündéri 1 éves kisfiú unokám. A világ legboldogabb nagyija lettem!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!