Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 22 éves vagyok, de még nem...

22 éves vagyok, de még nem voltam nőgyógyásznál, más is ebben a cipőben jár?

Figyelt kérdés
szerencsére nem voltak nőgyógyászati problémáim, élek nemi életet, de még nem mertem elmenni nőgyógyászhoz, és félek..nagyon gáz tudom, de egyszerűen nem megy..mondjátok h más is így érez és nem csak én vagyok ennyire hülye.
2014. aug. 21. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Szia.

23/L

Hát elég érdekes,hogy még nem voltál nőgyógyásznál,de azért a helyedben nem halogatnám!Hidd el a vizsgálat egy nagy was ist das,ki lehet bírni.Ennél ezerszer rosszabb a gyomortükrözés...hidd el,tudom átestem rajta!

Évente minimum járni kell szűrésre,mert ajánlatos.Sok mindent kiszűrhetnek.Fertőzésed úgy is lehet,hogy nincsenek látható tüneteid!Szervi elváltozást meg csak UH-val tudnak megállapítani.

Én erőt vennék magamon és elmennék.

2014. aug. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Sose fogom ezt megérteni! Mi a búbánattól félsz? De most komolyan?!

Az egész nem több 2 percnél, és egyáltalán nem fáj! Ha meg a meztelenkedés zavar, azon ne parázz. Napi több száz nőt vizsgál meg. Számára olyan, mintha csak a torkodba nézne bele.

Szóval kurv.a gyorsan vedd rá magad, mig nem késő!

26/N

2014. aug. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%

A szextől nem félsz, az nem fáj, de ha nőgyógyász megvizsgál,már a gondolatától is beszarsz?!


Aki már él nemi életet, annak fokozottan ajánlatos az éves rákszűrésre (cytológiára) elmenni. Hajrá!

2014. aug. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Persze hogy van ilyen, miért ne lenne!

Én is 23 évesen voltam először, nem volt semmi bajom addig se, akkor miért mentem volna? Nem voltam proktológusnál sem és kardiológusnál sem stb...

Nem sokkal elötte (kb fél éve) kezdtem a nemi életet és akkor úgy gondoltam itt az ideje egy ellenőrzésnek.

Mondtam az orvosnak is mindezt, aki azt mondta hogy nincs ezzel semmi probléma, ez így normális.

2014. aug. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Sziasztok!


Én teljesen meg tudom érteni a kérdezőt. Hogy mitől fél? Az ismeretlentől. Aki még nem volt nőgyógyásznál, annak fogalma sincs mi zajlik ott. A mai világban bármiről bármit be lehet mesélni bárkinek. A nőgyógyászokról pedig gyakran hallani horrorstorykat, amiknek fele sem igaz. Ezzel klasszul meg lehet ijeszteni valakit, aki még sosem volt. Az idősebb nők is sokszor úgy vélekednek, hogy jaj, csak a nőgyógyászhoz ne kelljen menni. Pedig nincs abban semmi, nem fáj, csak a szitu miatt kínos. Erre viszont vannak praktikák.


A 3-as hozzászóló, aki a szexszel hasonlította össze a vizsgálatot.... hát, azért az nagyon nem ugyan az. Össze sem hasonlítható a 2. Max annyiban, hogy mindkét esetben behatolás történik. Amúgy a szexuális élet megkezdése előtti, vagy legkésőbb kicsivel utáni cytológia szükségességéről megegyezik a véleményünk.


Kérdező!


Írtam privátban.


Üdv!

2014. aug. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

Egyáltalán nem gond ez, a protokol szerint is 22-24 éves korban illik elmenni az első szűrésre, vagy pedig a nem élet megkezdése UTÁN kb 1 évvel.

Keress női orvost, talán elviselhetőbb elötte vetkőzni , terpeszteni, mint egy ffi orvos elött.

2014. aug. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

Én 22 évesen voltam először, akkor sem önszántamból, hanem, mert az orvosom átküldött a nőgyógyászatra, hogy nézzék meg, nem vagyok-e méhen kívül terhes (kül. meg vesegyulladásom volt).. Aztán is már csak akkor mentem legközelebb, mikor teherbe estem (24 évesen). Úgyh nem vittem túlzásba.

Mostmár járok az éves rákszűrésre és ennyi.

2014. aug. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Rengeteg nő van, aki egész élete során nem megy nőgyógyászhoz (aztán persze csodálkozik, mikor 50 évesen kiderül, hogy menthetetlen méhnyakrákos...).


Nyilván mindenki fél az első előtt, de túl kell magad tenni rajta és elmenni. Nem egy nagy szám amúgy, szerintem a fogorvosi vizsgálat ezerszer rosszabb:D

2 perc az egész, és nem fáj, inkább csak kissé kellemetlen a szitu.

De tényleg, mitől félsz? Mi történhet?:D Megesz a nőgyógyász? Vagy mi lesz?


Vegyél erőt magadon és járj el szűrésre.

2014. aug. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben keresnék egy kedves női orvost és hozzájárnék. Könnyebb a vetkőzés és könnyebb megbeszélni a kényesebb részleteket is.
2014. aug. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!