Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van koztetek akinek sokszor...

Van koztetek akinek sokszor van fertozese? Mertek tampont hasznalni?

Figyelt kérdés
En nem merek mar annyiszor van mindenfele fertozesem. Hogyan lehetne ezeket megekozni vagy aki hajlamos ra annak nem lehet tampont hasznalni?
2014. aug. 17. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Elvileg a kettő nem kéne, hogy összefüggjön, de vannak olyanok, akiknek a bőre, szervezete képtelen elviselni még a legjobb tampon anyagát is.

Ha rendesen kezet mosol tamponcsere előtt és után, és rendszeresen cseréled, akkor kiküszöbölhető a fertőzés, HA nem "intolerancia".


Továbbá nem kell ráülni a nyilvános wc-kre, otthon, ha esetleg egy ffi tag nem hajtja fel az ülőkét, akkor leboxolni vele, hogy tegye meg, mert akár amiatt is lehetsz beteg, vagy többször takarítod a wc deszkát.

Ha nemi úton kapod el, akkor pedig a pároddal is kéne erről beszélned.


DE pont az ellenkezője is lehet, tehát ha valaki "túlságosan tisztára mossa magát", akkor azzal megöli a hasznos baktériumokat.


Van egy kapszula, Protexin GynOphilus a neve, vény nélkül kapható minden gyógyszertárban. Ez helyreállítja a hüvely természetes baktériumállományát.

2014. aug. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem sok fertőzésem van és nem merek tampont használni.

Fertőzés közben eleve tilos egyébként, mivel a méhszájhoz igen közel összegyűjti a kórokozókat.

2014. aug. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is sok fertőzésem volt idáig, tampont nem tudtam használni, még a férjemre is allergiás voltam. Mint kiderûlt es se nem fertőzés se nem allergia. Egyszerű candida. Ahogy abba hagytam a cukor evést elmúlt az egész mostmár 4 hónapja semmi bajom.próbáld ki, hátha
2014. aug. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem ülök sehol wc-re vigyázok magamra mégis mindig jön valami. Természetesen ha van valami fertőzés nem használok tampont párom most nincs akitől visszakaphatnám.
2014. aug. 18. 08:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Nincs köze semmilyen wc-hez az ellenkező tévhitek ellenére. A végbélnyílásod a hüvelynyílástól 3cm-re van és több baktérium, gomba van körülötte, mint 30 wc ülőkén. A hüvely baktériumainak a dolga (lenne) ellenük védekezni. Nálad ezek szerint gyenge vagy nem létező a hüvelyi flóra. Valami flórahelyreállító készítmény tényleg ajánlott.
2014. aug. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen is van koze a tamponhoz a krónikus fertozeseknek. Sokan nem tudják, hogy a hüvely nem steril, hanem elnek benne kórokozók is kis csiraszamban. Menstruáció alatt megváltozik a hüvely ph-ja es ezek a kórokozók el tudnak szaporodni a tamponban. Tehat nem csaj kívülről vuszed fel őket, hanem belul is vannak.
2014. aug. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!