Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem tudok tampot használni?

Miért nem tudok tampot használni?

Figyelt kérdés
aktív szexuális életet élek már fél éve és még mindig nem tudok tampont használni, akárhogy próbálom nem megy fel. mitől lehet ez?
2014. aug. 6. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rossz szögben próbálod feltenni. Nem csak fölfele kell tolni, hanem hátra és föl. És jól terpessz hosszá szét. Próbáld az O.B.-t, annak olyan csiszicsuszi a felszíne, hogy szinte magától felszalad.

De az is lehet, hogy rágörcsölsz, és azért nem megy, mert összehúzódnak az izmok a hüvelyedben.


(Én nyilvános WC-kben, pl. pláza mosdójában nem tudom "finoman" feltenni, mert irritál, hogy vannak a mellettem lévő fülkében, hallom a beszélgetést az ajtón túlról, ezért mindig ideges leszek és úgy kell "megerőszakolnom magam", hogy felmenjen. Nem fáj, csak olyan kellemetlen.)

2014. aug. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hogyhogy nem megy fel? megakad? velem sose volt ilyen :/ 17L
2014. aug. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
mindig attól félek hogy rossz helyre teszem, pedig tudom hogy nem de nem tudom leküzdeni ezt a félelmet. Meg attól félek hogy elszakad a zsinor és nem tudom kiszedni. Biztos ettől lehet de nem tudom leküzdeni magamban ezt :/
2014. aug. 6. 20:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Akkor ettől a stressztől van. Próbáld úgy, hogy (nem viccelek) tükröt teszel magad alá és nézed. Ha látod, hogy jó helyre teszed, akkor könnyebb lesz :)


A zsinór nem szakad el, nyugi. Szedj szét egy tampont és nézd meg, hogy van "belefonva" a zsinór a belsejébe. Meg ha tele van a tampon, akkor szinte magától kicsusszan, csak egy kicsit kell rásegíteni, de nem kell "rángatni".

2014. aug. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :) legközelebb kipróbálom így tükörrel :) jó lenne ha menne mert elég kellemetlen betéttel főleg az első napokban
2014. aug. 6. 20:58
 6/7 anonim ***** válasza:
A zsinórt rángasd meg mielőtt felteszed. A művelet előtt érdemes pisilni/kakilni, mivel ha a hólyagot szorítod, akkor a hüvelyt is, a végbeled meg pont a hüvelyed mögött van, így az amiatt szűkíthet. Na meg persze eléggé nedvesnek kell lennie, és a hüvely sem egyenes, ezért nem tolhatod egyenesen felfelé.
2014. aug. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a hüvely bejárata nem nedves (szinte mint a szexnél) akkor is sokkal nehezebb felhelyezni a tampont. Én -ciki, nem ciki- kicsit be szoktam magam nyálazni az ujjammal előtte, kívülről.

Attól tényleg nem kell félni, hogy a tampon zsinórja elszakad. Komolyan. De még ha így is lenne, akkor is ki tudnád szedni a tampont magadból. Tapasztalatból mondom. Egyszer (úgy 10 éve) táborozás közben megjött és olyan béna voltam, hogy a nagy félszben, nehogy átvérezzek, feltettem két tampont. A biztonság kedvéért. :D Fogalmam sincs hogy helyezkedtek el bennem (elég minik voltak) de tény, hogy az egyik (gondolom az elsőnek feltett tamponé) zsinórja "eltűnt" bennem... Nem okozott problémát, mert benyúltam két ujjal és kibűvészkedtem magamból, mikor eljött a csere ideje. :)

2014. aug. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!