Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első tampon használat? Mit...

Első tampon használat? Mit csinálhatok rosszul?

Figyelt kérdés
Mivel én mindig betétet használok, már kezdem kellemetlenül érezni magam. Főleg éjszaka. Mindig félrecsúszik és átvérzek. És ilyenkor nyáron is elég kellemetlen ha szoknyát vagy rövidnadrágot hordok. Már egyszer ki akartam próbálni a tampont, csak akkor nem volt meg, és fájt, nem ment be meg kiesett. Most félek. Nem eshet ki vagy csúszhat be tulságosan? hányszor kell cserélni naponta? Biztonságos ha még szűz vagyok? Segítsetek! 15/l
2014. júl. 9. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:

nem fog sem kiesni sem felcsúszni.én úgy rakom fel és raktam míg szűz voltam,hogy felraktam a wc/kád szélére az egyik lábam és kicsot belegugoltam.így rendesen fel is helyeztem és könnyen felment.az a lényeg hogy ne érezd hogy fenn van.

A csere pedig a vérzés erősségétől is függ.majd kitapasztalod

2014. júl. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én 13 évesen helyeztem fel az elsőt, és fájt,de ez természetes.. Azóta használok tampont, csak hétvégenként ha itthon vagyok :) a tampon felhelyezését ki kell tapasztalni, mindenkinek más a jó :) én ráülök a WC-re úgy, hogy a seggcsontommal támaszkodok, tehát már a segglyukam se ér a támlához:D több pózt is kipróbáltam, és ez vált be :) 2 év után is érzem azt a fájdalmat, mint az elsőnél, de most már pillanatok alatt megvan! :) gyakorlat teszi a mestert, csak légy türelemmel, mert megéri tampont használni :) a lényeg h a felhelyezés előtt és után is moss kezet (véres lesz az ujjad) , lazíts, és a huvelyedbe dugd ne más lyukba, célszerű a középső ujjaddal,az a leghosszabb, és tovig dugd az ujjad, akkor tuti :) ha felhelyezted, utána érezni fogod h szúr, de évek múltán elmúlik, és az elso felheleyezese után is kb 10 percig (se) érzed.. :) és ne aggódj ,az elsők nekem is kb fél órába telt mire felhelyeztem, most csak fél perc :) szóval hajrá.,úgyis tudsz gyakorolni havonta, fél év után már semmi baj nem lesz :) ajánlott 6-8 óránkénti csere, nehogy a bacik szaporodjanak, meg ha kiveszed, elég büdös is :/ többet nem tudok segíteni, ki kell tapasztalni, hajrá! :) 15/L
2014. júl. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én pl állva szoktam és vagy 3-4 óránként cserélem..azért így higénikusabb. Ja és éjszakára (LEHET persze aludni benne csak) nem ajánlott a tampon. Múltkor először aludtam vele és utána reggel nagyon rossz volt..hát..majd szét szakadtam (XD) ha érted szóval nagyon nem jó és olvastam is, hogy nem az , de ennek ellenére sokan aludnak vele szóval ahogy érzed:)


15/L

2014. júl. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Az elöttem lévők már megírták a lényeget de mlg pár dolgot hizzá tennék. Először is a tampont a vérzéstől függöen kell cserélni, de ne maradjon benn 4 óránál tovább. Életveszélyes betegséget okozhat ha tul sokáig fenn marad és elfertőződik (toxikus sokk->googlezz utána). És ezért nem is ajánlott benne aludni. Helyette inkább maradj a betét használatnál éjszakára, ha túl erős a vérzés rakj be egy kis vattát is, így nem fogsz átázni és elcsúszni sem fog.

Eloszlatnám azokat a kételyeket, hogy a tampon a felhelyezés során fájdalmat okoz. Több mint 2 éve használom és csak a legeslegelső felhelyezéskor éreztem és ez is a tapasztalatlanságom miatt. Nem kell tőle félni, el kell figyelmesen olvasni a használati utasítást, ott minden szakszerűen le van írva. Fontos, hogy elötte és utána is kezet moss, először hogy ne jussanak baktériumok a hüvelybe, utobb pedig a vérzés miatt. becsúszni nem tud tulságosan éps csak addig kell feldugni amig nem fáj és ha felegyensedsz nem érzed magadban. Akkor van jó helyen.

Remélem segíthettem:)

2014. júl. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazából nekem addig mindig picit kellemetlen volt felhelyezni, amíg szűz voltam. Ma már meg sem érzem a Super méretűt sem. De ez ne riasszon el, sokkal kényelmesebb a tampon és szűzként is nyugodtan lehet használni, csak a higiéniára mindig nagyin figyelj oda! :)
2014. júl. 10. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!