Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első tampon használat?

Első tampon használat?

Figyelt kérdés
Szóval, 17 éves vagyok, és szűz. Azért szeretném kipróbálni a tampont, mert a betét rettentően kényelmetlen és állandóan kellemetlenül érzem magam vele. Már egyszer megpróbáltam felhelyezni, de sajnos akkor annyira nem ment, hogy inkább ki is húztam. Most próbáltam másodszor, sikerült betolni valamennyire, de fogalmam sincs hogy jó helyen van-e, érzem hogy ott van, és már maga a gondolat is kellemetlen, hogy esetleg kicsúszik, vagy valamit elrontottam, de szeretném megtanulni, hogy hogyan is kell! Valaki valami tanács? És kérlek normális válaszokat írjatok! Köszönöm!

2014. júl. 8. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:

ha elolvasod az utasítást, amit a tampon mellé adnak az segít. egyébként ha érzed, akkor még mélyebbre kell tolni, nyugi nem fog eltűnni! próbáld több pozitúrában (fekve lábakat felhúzva, egyik láb feltesz vhova [pl. wc-ülőke - nekem ez jött be], vagy guggolva...)

kicsúszni nem fog semmiképp, hiszen a hüvely izmai ott tartják. a legerősebb napon próbáld (2-3. nap), és a legkisebbel (o.b-vel, mert tényleg ez a legkisebb). ha van még kérdésed, írj nyugodtan. :)

2014. júl. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát az az igazság, hogy nem fáj, hogy bent van, de érzem, hogy ott an, megpróbáltam több pózban is, de már sehogy se sikerül beljebb tolni, már szinte az egész ujjam befér utána, de még mindig érzem...
2014. júl. 8. 15:32
 3/5 anonim ***** válasza:
akkor ez ilyen "fantomérzet" lejet. lehet, h csak furcsa h vmi odabent van, mert nem szoktad meg, meg ahogy hozzáér a hüvelyed falához amiatt lehet. jobb ötletem sajna nincs.:S
2014. júl. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Lehet, végülis fájdalmat nem okoz...hát kipróbálom mennyire kellemetlen hosszabb ideig, aztán lehet hagyom még egy kis ideig és majd megpróbálom később! Köszönöm a segítséget!
2014. júl. 8. 15:40
 5/5 anonim ***** válasza:
nincs mit :)
2014. júl. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!