Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Igaz, hogy csak akkor tudunk...

Igaz, hogy csak akkor tudunk menstruálni, ha van rajtunk 10 kg zsír?

Figyelt kérdés
169 cm és 53 kg vagyok, ma megyek először konditerembe nem fogyni hanem izmosodni szeretnék, és azt szeretném kérdezni, hogy ugyanúgy fogok tudni menndtruálni? Még nem állt be teljesen, van hogy kimarad, valamikor nagyon pontoson de van, hogy6 hétre jön meg.
2014. júl. 3. 08:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hülyeség.10kiló zsír?! Annyi a valóságalapja,hogy aki rém sovány,ergo anorexiás vagy nagyon keményen sportol,versenyszerűen,annak borul a hormonháztartása és amiatt nem jön meg neki. De attól,hogy fogyózol egy kicsit,vagy kondizol,nem fog elmúlni. Még jót is tehet neki :D. Hány éves vagy amúgy? A teremben jó lenne,ha egy edző tanácsát kikérnéd a biztonság kedvéért.
2014. júl. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez a 10kg még mindig nem igaz, de egy bizonyos minimális testzsírszázaléktól (asszem 15%) tényleg függ a dolog.
2014. júl. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gyorsan futok most én is a boltba és veszek 10 kiló zsírt azt mind magamra kenem...
2014. júl. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz, nyugodtan menj konditerembe. Tudod vannak azok a borzasztó, terminátor-ronda férfi kinézetű testépítő nők. Na ők sokszor már nem menstruálnak, de az más :)

Gondolom még fiatal vagy, azért nem állt be rendszeresre.

A szélsőségesen sovány nőknél valóban megszűnhet a ciklus. Ha aggódsz konzultáj egy nőgyógyásszal.

2014. júl. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem igaz!
2014. júl. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
16 vagyok. Köszönöm az értelmes válaszokat! Csak érdekelt a dolog így megkérdeztem :D
2014. júl. 3. 14:51
 7/11 anonim ***** válasza:
Attól, hogy 16 éves vagy, még kreténnek nem kellene lenni.
2014. júl. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A testzsírszázalék számít, egy bizonyos százalék alatt valóban leáll a menstruáció, mert a szervezet vészhelyzetet érzékel, ilyenkor nem tudnánk kihordani egy terhességet. Ha ésszel edzel, nem lesz semmi baj.
2014. júl. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Most miért kell lekreténezni? Nem tudta,megkérdezte. Ezen az oldalon a kreténség nem itt kezdődik.
2014. júl. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. júl. 4. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!