Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől fájhat mindkét mellem?

Mitől fájhat mindkét mellem?

Figyelt kérdés

A ciklus felénél járhatok, vagy még ott sem, tehát nem fog megjönni a menstruációm. Fogamzásgátlót is szedek.

Pár napja úgy feszül a mellem, mintha le akarna szakadni. Melltartóban is fáj, anélkül is, itthon. Korábban is volt ilyen, de ilyen erővel és sokáig nem.


2014. jún. 29. 17:05
 1/7 A kérdező kommentje:
25N
2014. jún. 29. 17:05
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire használható a válaszom, de azért leírom.

Most értem a második levél végére, most szedek először fogamzásgátlót. Nekem az első héttől kezdve folyamatosan feszülnek, fájnak a melleim, nőttek is. Gondolom, hogy a növekedés miatt fájnak.

Viszont az furcsa, hogy neked csak időszakosan, hiszen mindig ugyanannyi hormont kapsz. Kérdezd meg róla a dokit, mikor legközelebb mész hozzá. :)

2014. jún. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A hormonok miatt van valószínűleg. Tehát olyan hormonösszetétele van a gyógyszerednek, ami ilyen hatást vált ki. Ha nem múlik el és kellemetlen, akkor gyógyszert kellene váltanod.

Én is voltam ilyen helyzetben, szedtem egy fog. gátlót már hónapok óta, míg egyszer csak pont így, mint te, félidőben elkezdtek fájni a melleim, a következő hónapban megint, aztán megint, holott korábban nem volt így, valószínűleg az én szervezetemben is lehetett egy hormonváltozás, amire a gyógyszer ezt jobban kihozta, én orvoshoz mentem, felírtak egy másikat és az mellett nem volt ilyen.

Vagy a másik, hogy esetleg peteérésed volt. Ugyanis van olyan, hogy bár a fog. gátló hivatott meggátolni a peteérést, de ha mégis előfordul, akkor az okozhatott akár ilyen tüneteket. Azért is hat többféleképpen a fog. gátló, hogy ha peteérés van, akkor se lehessen mellette nagyon teherbe esni.

Vagy még valami, nem lehet, hogy valami miatt csökkent a hatása vagy hatástalanná vált a gyógyszer? Tehát szemet, szemeket hagytál ki, időn túl pótoltad, valami gyengítette, semlegesítette a hatását (antibiotikum, hasmenés, hányás, nyugtató hatású szer)? Mert akkor valószínűleg a gyógyszer nem hat és bizonyos folyamatok lejátszódnak a szervezetedben, amiknek nem kéne.

2014. jún. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez az ötödik levél, amit szedek belőle, Iamna.
2014. jún. 29. 17:41
 5/7 A kérdező kommentje:

Eddig mindig pontosan szedtem, ugyanabban az időben, egyedül kb. 2 hónapja volt, hogy kihagytam véletlenül egy szemet.

Más gyógyszert nem szedek, nem volt hányás vagy egyéb, ami bezavarhatott, szerintem.

Köszönöm a válaszokat, jelzem a dokim felé, ha megyek felíratni!

2014. jún. 29. 17:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondott valamit a doki?
2014. aug. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azóta nem voltam gyógyszerért, abbahagytam a szedését, és nem is fájt a mellem.
2014. aug. 24. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!