Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pár napja felfáztam, még nem...

Pár napja felfáztam, még nem mentem ki belőle teljesen, de viszket is a hüvelyemnél, ez a felfázással is járhat vagy más oka van? :/

Figyelt kérdés
Ha esetleg más oka van, jó rá Canesten Plus?

2014. jún. 27. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ja, van egy hüvelyi fertőzésed is.

Amúgy a húgyhólyaghurutból (felfázásból) orvos kezelt ki antibiotikum felírásával? Mert akkor elég gyakori eset, hogy antibiotikumos kezelés mellé jön a hüvelygomba. Ugyanis az antibiotikum nem csak a rossz baktériumokat, hanem a hüvelyben lévő védőbaktériumokat is kiírtja, ami által felborul a hüvelyflóra egyensúlya és túlszaporodnak olyan gombák, amik egyébként is jelen vannak a hüvelyben, csak túlszaporodva okoznak fertőzést, gyulladást.

Én nem vagyok híve az otthon kezelgetésnek, ha nekem hüvelyi panaszom van, akkor szakorvoshoz megyek és hüvelykenet tenyésztést csináltatok, mert abból derül ki pontosan a kórokozó fajtája és mennyisége és célzottan lehet kezelést kapni.

De ha te annyira Canesten mániás vagy, mint ahogyan egyébként ez az oldalon lévő válaszolók egy némelyike teljes mértékben, akkor legalább legyél alapos és Canesten kombit vegyél, vagyis hüvelykúpot és krémet egyaránt. A kúp belsőleg, a krém külsőleg kezeli a fertőzést.

2014. jún. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen antibiltikumot szedek, nem vagyok Canesten mániás csak érdeklődtem mert jelenleg ez van itthon.
2014. jún. 27. 20:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor egyértelműen az antibiotikum miatt van most hüvelyi fertőzésed.

És azért írtam, hogy Canesten mániás, mert ez az egyetlen, amit általában ismernek az emberek és úgy általában ez az egy, mármint a gomba az, amit ismernek az emberek. Vagy legalább is egy részük.

Pedig gombából is van több fajta és bármennyire is széles spektrumú gombaölő a Canesten, az sem hatásos az összes gombára és tenyésztés nélkül még egy orvos sem tudja megmondani, hogy pontosan melyik gombafajtával van dolga az illetőnek és nem csak gomba létezik, hanem mondjuk baktérium, annak is van több fajtája, trichomonas, chlamidia és még mások. És elég soknak hasonló tünetei is vannak.

2014. jún. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat!
2014. jún. 29. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!