Az ecet a száraz hajra is jó? Eddig csak olyanokról olvastam hogy fényesíti meg jobban lehet tőle kifésülni. De azt nem írják hogy a göndör, nagyon száraz hajra jó e?!
nekem nagyon göndör(sajnos)dús és nagyon száraz töredezett hajam van...már kipróbáltam a tojásos, mézes, stb hajpakolásokat de sajnos egyik sem vált be..nem vagyunk valami gazdagok ezért nem szeretnék kidobni vagyonokat ilyen bolti pakolásokra,hajápolókra meg ilyesmikre...ha az ecet szerintetek nem jó megoldás akkor mit tegyek?
a válaszokat előre is köszönöm :)
Sziasztok!
Jó pár évvel ezelőtt döntöttem úgy, hogy nem használok bolti hajsamponokat, balzsamokat, stb.
Az én hajam is száraznak mondható és erősen hullámos (bár nem göndör).
Amikor elkezdtem azt, hogy hajsamponnal nem mosok hajat, a következő szerekkel próbálkoztam:
- házi készítésű szappan (én csináltam itthon, kézmosásához)
- szódabikarbóna
- frissen facsart citromlé vízzel hígítva
- 5%-os almaecet esszencia vízzel hígítva
- különböző illóolajak
- víz (tisztított csapvíz)
Mindezeket persze nem egyszerre használtam, hanem különböző alkalmakkor!
Azért írom le a kezdeti próbálkozásaimat is, mert volt, ami NAGYON NEM VÁLT BE és akkor ezeket neked esetleg már nem is kell tesztelned, próbálgatnod.
A házi szappan kézmosáshoz nagyon jó, viszont nekem hajmosáshoz abszolút nem vált be.
Így jártam a szódabikarbónával is, ugyan kiváló szer sok tekintetben, de száraz haj mosásához szerintem nem való! (Egyszer próbáltam ki, de nekem nagyon nem vált be erre. Másra persze igen!)
A friss citromlé vízbe keverve nekem elég jó volt.
Az illóolajok tesztelésekor valószínűleg túladagoltam az illókat, ebből mondjuk nem volt gondom, de az illók talán inkább a fejbőrre vannak jótékony hatással.
Az 5%-os almaecet esszencia vízzel hígítva is jó szerintem.
Ami viszont a hajamnak a legjobb volt, az a tiszta víz.
Nem nagyon volt időm az utóbbi években arra, hogy nagyon a hajammal foglalkozzam, de talán azon a vonalon lenne optimális elindulni (neked is, nekem is), hogy rájöjjünk arra, hogy mi az oka a haj szárazságának.
100% vaddisznósörte hajkefét használok egy ideje és nekem az is bevált. (Nem használom minden nap, hetente, két hetente egyszer, amúgy szaru fésűvel fésülködöm napi szinten.)
Nem kell gyakran hajat mosni.
"Fejünk éke főként a keratin nevű szaruanyagból áll, mely kedveli a gyengén savas (max. 5,5 pH) közeget, ami a fej bőrének is jót tesz. A lúg hatására viszont a hajszál színe és alakja is megváltozik. A tengervíz vagy az uszodák klóros vize csakúgy mint az erős napsütés szintén megváltoztathatja a festett vagy szőkített haj színét, ezért mindig használjunk úszósapkát, a nap ellen védekezzünk sapkával, kendővel."
Ezt az idézetet az előbb olvastam. Ez meg is magyarázza azt, hogy a szódabikarbóna (lúgos pH) és a házi szappan miért nem jó hajtisztításhoz és miért jó a hígított citromlé (enyhén savas) vagy almaecet.
Ezt is érdemes talán elolvasnod:
Vigyázz, az 5%-os almaecet esszencia vízzel hígítva nem egyenlő a 20%-os (átlátszó, víz színű) ecetesszenciával.
Elképzelhető, hogy gyógynövények alkoholos kivonata a fejbőrbe masszírozva jót tenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!