Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció helyreállítása,...

Menstruáció helyreállítása, meddőség megszüntetése. Ötlet?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, két éve elég drasztikus módszerekkel adtam le kb. 25 kiló felesleget. (Valóban az volt, a 170 cm-rel már közelítettem a 90 kg-ot.) Szóval azóta nincs menstruációm. Voltam nőgyógyásznál. Nem tudott túl sokat tenni, a felírt progeszteronos gyógyszer hatására megjött párszor, de magától ezután sem. Laborvizsgálat szerint valószínűleg az agyalapi miriggyel van valami baj, mert alacsony az FSH és LH szintem.

Azóta egészségesen eszem. Zöldség, gyümölcs, gabona, olajos magvak, minden ami csak kellhet. És eleget is. És jól érzem magam, sokkal jobban, mint korábban. És szedtem barátcserje kapszulát, és ittam barátcserje teát, mert ez elvileg segít a menstruációs problémákon. És van egy holdkő, egy hegyikristály és egy rózsakvarc kövem, mert ezek elvileg jótékony rezgéseket bocsátanak ki. És nyugodt vagyok, és nem stresszelek. És szeretem a testem, és megbékéltem magammal, és boldog vagyok, és jól érzem magam a bőrömben! És okos vagyok, és sikeres, és jól tanulok, és nem vagyok fáradt és minden jól megy, soha jobban! És rendszeresen alszom is, nem iszom alkoholt, nem dohányzom, nem bulizom, nem drogozok -ezeket amúgy azelőtt se. És pár hete már az Aviva-tornát is csinálom az altest vérellátásának fokozására. ÉS SEMMI!

Nem értem. Illetve értem, de aggaszt. Nem is engem, hanem a szüleimet. Most komolyan, 2 éve kvázi meddő vagyok. És hiába magyarázom nekik, hogy minden rendben és jól érzem magam, és nem vagyok anorexiás, és hogy mindent eszek, és hogy mindent megteszek.. ha egyszer mégsincs eredménye!

Szóval nyitott vagyok BÁRMIRE. De mégis mit tudnék még tenni mindezeken kívül?! Komolyan már ott tartok, hogy valahogy sámánná avanzsálom magam és elvégzek valami termékenységi szertartást vagy akármit!! :)



2014. ápr. 10. 15:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Hát magyarázd el nekik, hogy voltál orvosnál, szedtél gyógyszert, nem használt.

A Clostylbegitnek még volt némi értelme, de ha az nem hozta meg, akkor ez van.

A progeszteronszármazékkal csak megvonásos vérzésed lesz, a fogamzásgátlóval szintén, tehát sok mindenre nem jók.

2014. ápr. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

A megvonásos vérzés is jobb, mint a semmilyen. Legalábbis szerintük. Szerintem a sok hormon csak még jobban összezavarja a szervezetemet, ez pedig nem célszerű, ha valódi menstruációt szeretnék elérni. Ezt próbálom majd nekik is beadagolni, kérdés, hogy mennyi türelmük van még így 2 év után arra várni, hogy hátha egyszer majd mégis megjön..

Én úgy vagyok vele, hogy majd jön, ha jönni akar, nagy bajom eddig nem lett abból, hogy kimaradt. Sokkal rosszabb, ha görcsösen rástresszelek és elkeseredetten szedem be a csodabogyókat. Másrészt a tartós ösztrogénhiány viszont problémás lehet a csontok és a vérkeringés miatt, ahogy én utánanéztem, azt írták hogy a menopauzás nőknél ez elég nagy probléma klimax után is. Szóval jó lenne valahogy átkommunikálni a testemnek, hogy termeljen már EGY, nem kell sok, csak egyetlen EGY kifejlett, életképes, hormontermelő, méhfalduzzasztó, kis pici petécskét, ami lenyugtatna végre engem is, és mindenki mást is!

2014. ápr. 13. 21:18
 13/22 anonim ***** válasza:
Mond hogy megjött azt kész.
2014. ápr. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Kösz, ezt nem veszik be. Vagy kenjem be a ketchuppal a betétet, hátha?! Nagyon vicces.

Találni kéne valami orvost, aki érthetően el tudná magyarázni a szüleimnek, hogy nincs velem semmi gond. Én ehhez kevés vagyok, de egy Dr. Valakire talán hallgatnának.

2014. ápr. 14. 19:50
 15/22 anonim válasza:
Szia! Én úgy tudom, ha az agyalapi miriggyel nem oké valami, akkor ott lehet adenoma is, azaz jóindulatú tumor... Hipofízis-adenoma pontosabban. Amit operálni kell. Ct-d volt? Vagy ott minden tiszta? Ha nem volt, az orvos nem javasolta? Ezek szerint 86 kilósan rendesen mensiztél? Egyébként akármennyit is fogysz, akárhogyan, örökre nem lesz kihatással a menstruációdra. Tuti, hogy nem emiatt van a baj. De mondtad is hogy hipofízis gondok vannak.
2014. ápr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Kedves vagy, hogy csak így agyrákot diagnosztizálsz nálam, de ki kell ábrándítsalak: nincsen. Illetve nem tudom. Nem voltam CT-n, orvos sem javasolta. Szerinte -és szerintem is- a menstruációkimaradás a drasztikus fogyás következménye, utóhatása.

Jól vagyok. Most érettségizem. Az agyam úgy pörög, akár a búgócsiga, megállás nélkül. A vérzéskimaradáson kívül semmi más egyéb tünetem, bajom nincs. Koncentrációs zavar, rossz emlékezés, semmi!

Én értem, hogy LEHETSÉGES, hogy agydaganatom van. Igen, de ilyen alapon az is, hogy fogyáskor lamantinná változtam, és most emiatt nincsen vérzésem. Kicsi a valószínűség.

De azért köszönöm! :)

2014. ápr. 23. 16:16
 17/22 anonim ***** válasza:

Az előző nem agyrákot diagnosztizált nálad, ugyanis a rák szót a köznyelv a rosszindulatú daganatra használja, míg egy hipofízis adenoma teljesen jóindulatú.

De a többsége hormont termel, így lenne tünete, ezért én sem gondolnám, hogy ilyen bajod van.

2014. ápr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Nagyszerű, és örülök neki, hogy jóindulatú lenne, ha lenne. De nincs.

Azok alapján amiket én olvastam pedig simán lehet, hogy a sok fogyás, túlzott sport vagy erős stresszhatás miatt sokáig (akár évekig) nincs vérzés.

2014. ápr. 23. 19:49
 19/22 anonim válasza:
Úgy, ahogy a 17-es mondja! Ne haragudj, ha megbantottalak, nem bantasnak szantam. Csak a kerdesed miatt felvetettem, hogy en hallottam ilyenrol. Vagyis tudok ilyesmirol, egyébként nekem is mensi bajaim vannak mert IR-em van, szoval nekem is lesz b*szkolodas a gyerekkel, ha akarok majd valaha. Csak egyszeruen erre tudok gondolni, mert amennyit en utanaeztem a dolognak en ugy vettem eszre, hogy ha agyalapi mirigy nem termel rendesen, akkor annak a hattereben allHAT (tehat HAT) ez a dolog. Erdekes nekem, hogy az orvos ezzel nem kezd semmit. Legalábbis, hogy nem mond semmit. Nincs semmi otlete? Csak mert igen, a fogyas okozhat verzeszavarokat, de nem hiszem hogy a hipofizis hormontermelesere is kihatassal van. En a helyedben azert kivizsgaltatnam magam rendesen! Biztos, ami biztos! Ezt, meg hogy ezt írom ne vedd szemelyes tamadasnak, mert nem tamadni akarlak.
2014. ápr. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

De kihatással van a hormontermelésre. Ha nem lenne, hogy állna le a ciklus?

A hipotalamusz "kapcsol ki" ilyenkor, az meg a hipofízis felett van. Ha már a hipoatalmuszban nem jön létre a megfelelő GnRH mintázat, akkor LH és FSH sem lesz.

Tényleg lehet a fogyástól, sőt, valószínűleg attól van.


Ha adenomája lenne, annak azért lennének tünetei. Leggyakoribb, hogy prolaktint termel, akkor mondjuk folyna a tej a melléből, vagy ha az nem is, de legalább a prolaktinszintje brutál magas lenne.

Ha nagyon nagy az adenoma, akkor meg nyomná a látóidegét és látótérkiesése lenne.

Ha vmi más hormont termelne, annak megint csak lennének tünetei.


Tényleg nem túl esélyes a dolog.

2014. ápr. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!