Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció helyreállítása,...

Menstruáció helyreállítása, meddőség megszüntetése. Ötlet?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, két éve elég drasztikus módszerekkel adtam le kb. 25 kiló felesleget. (Valóban az volt, a 170 cm-rel már közelítettem a 90 kg-ot.) Szóval azóta nincs menstruációm. Voltam nőgyógyásznál. Nem tudott túl sokat tenni, a felírt progeszteronos gyógyszer hatására megjött párszor, de magától ezután sem. Laborvizsgálat szerint valószínűleg az agyalapi miriggyel van valami baj, mert alacsony az FSH és LH szintem.

Azóta egészségesen eszem. Zöldség, gyümölcs, gabona, olajos magvak, minden ami csak kellhet. És eleget is. És jól érzem magam, sokkal jobban, mint korábban. És szedtem barátcserje kapszulát, és ittam barátcserje teát, mert ez elvileg segít a menstruációs problémákon. És van egy holdkő, egy hegyikristály és egy rózsakvarc kövem, mert ezek elvileg jótékony rezgéseket bocsátanak ki. És nyugodt vagyok, és nem stresszelek. És szeretem a testem, és megbékéltem magammal, és boldog vagyok, és jól érzem magam a bőrömben! És okos vagyok, és sikeres, és jól tanulok, és nem vagyok fáradt és minden jól megy, soha jobban! És rendszeresen alszom is, nem iszom alkoholt, nem dohányzom, nem bulizom, nem drogozok -ezeket amúgy azelőtt se. És pár hete már az Aviva-tornát is csinálom az altest vérellátásának fokozására. ÉS SEMMI!

Nem értem. Illetve értem, de aggaszt. Nem is engem, hanem a szüleimet. Most komolyan, 2 éve kvázi meddő vagyok. És hiába magyarázom nekik, hogy minden rendben és jól érzem magam, és nem vagyok anorexiás, és hogy mindent eszek, és hogy mindent megteszek.. ha egyszer mégsincs eredménye!

Szóval nyitott vagyok BÁRMIRE. De mégis mit tudnék még tenni mindezeken kívül?! Komolyan már ott tartok, hogy valahogy sámánná avanzsálom magam és elvégzek valami termékenységi szertartást vagy akármit!! :)



2014. ápr. 10. 15:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
sámánkodás helyett endokrinológushoz menj, háziorvostól tudsz beutalót kérni, ő fogalakozik a belső elválasztású mirigyekkel, hormonokkal
2014. ápr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ez nem ennyire vicces, ne haragudj. A holdkövet meg a kristályaidat is nyugodtan kidobhatod.

A "valószínűleg" pedig kevés. Menj el olyan orvoshoz, aki képes arra, hogy megmondja, mi bajod van és képes kezelni.


Elhiszem, hogy sokkal jobban érzed magad, és ha most 65 kiló vagy, az normális, nem anorexia. De ha nem drasztikusan csináltad volna, akkor is eljutottál volna ide...


A legjobb megoldás egy megbízható orvos lenne.

2014. ápr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

VOLT orvos. Nőgyógyász, endokrinológus és ultrahangos is. Szerinted elkezdtem volna önmagamat kúrálni, ha megtalálják a gyógymódot?! Ennyire nem vagyok idióta.

Ultrahang nem mutatott semmit, elvileg minden Ok belülről. Endokrinológus felírt progeszteronos gyógyszert. Megjött. Magától nem. Felírt megint, megjött, csináltak hormon vizsgálatot. Alacsony FSH és LH. Nem jött meg. Felírt olyan gyógyszert ami az FSH termelést gátló hormont gátolja.. (Clostilbegyt ha érdekel) nem jött meg. Vagyis nem az a gond, hogy valami gátolná a hormontermelést, hanem az hogy egyáltalán nincs hormontermelés.

Reakció? Az orvos felírt megint progeszteronos fogamzásgátlót. És itt a poén: a progeszteron negatív visszacsatolással csökkenti az agyalapi mirigy hormontermelését. Ó, és meddőséget okozhat a hosszútávú szedése. Na szép. De azt mondta, nincs jobb ötlete!!

Ekkor döntöttem úgy, hogy ha az orvos nem tudott velem mit kezdeni, akkor elkezdek én utánajárni a dolgoknak. Szedtem gyógynövényt, csinálok intimtornát, jó a kövek valószínűleg tényleg nem sokat tesznek hozzá a dologhoz, ezt elismerem. De akkor ilyenkor mi van? Az orvos nem mond semmit, az utolsó utasítása az volt hogy szedjem 3 hónapig a fogamzásgátlót, aztán várjak, hátha magától megjön. Ha nem, akkor menjek vissza. Köszi, de ez nem fog segíteni rajtam, mert mégcsak nem is a problémát kezeli!!

2014. ápr. 10. 16:00
 4/22 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam vele, mint te.

Én anorexiás lettem közbe 4.5 évig nem menstruáltam.

Aztán 2 hete megjött, mert normálisan ettem, de idő kellett.

A szervezetet megviselte a fogyás, enyémnek 4.5 éve kellett. Adj még időt a testednek.

2014. ápr. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

4-5 év??

Addigra engem megölnek itthon!! Vagy legalábbis szétbombáznak hormoninjekciókkal. Azt mondták nyárig van időm, hogy meggyógyuljak magamtól, aztán ha nem sikerült, akkor megyünk vissza endokrinológushoz. Újabb gyógyszerkúra. Hurrá.

2014. ápr. 11. 17:23
 6/22 anonim ***** válasza:

Kicsit részletesebben leírnád, hogy a fogyás milyen ütemben történt?

Mármint pontosan mikor kezdted a fogyókúrát, mikorra adtad le a 25 kg-ot, jelenleg hány kg vagy és ezt a súlyt mikor érted el? Mikortól táplálkozol megfelelően?

2014. ápr. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes a hozzáállása a környezetednek. 18 éves vagy, a legtöbben nem ilyenkor akarnak gyereket vállalni.

Nekem is volthasonlóan drasztikus súlyvesztésem, nem menstruáltam 4 évig, de őszintén szólva nem idegesítettem magam, akkor és ott nem akartam még gyereket. Ha a fogyókúra előtt volt rendes menstruációd, akkor az agyalapi mirigyeddel semmi gond nincsen, csak még "felülről" nem kapott utasítást a női ciklus újraindítására (anno ugyanezek a paramétereim voltak nekem is). Spontán helyrejött minden.

2014. ápr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Papírom van róla, hogy valami nem Ok az agyalapi mirigyemmel. És ezenkívül most tényleg nem akarok gyereket, és a havi 3 nap szenvedés sem hiányzik, de azért mégis! Valami így nincs teljesen rendben.

Fogyás. Leírtam, drasztikus. Kb. amit el tudsz képzelni. 700 kcal étrend, csupa zöldség, fehérje, grammra kimérve, hogy nehogy több legyen mint a megengedett kcal. Hülye voltam, tudom, de akkor is így volt és nem akarok hazudni. Ez volt kb. 1 évig, így mentem le 86-ról alig 60-ra. Ezután jött az új étrend: Zóna diéta. Nem, ez sem egy álom, de a korábbinál talán valamivel jobb. És most télen "találtam rá" úgymond a megoldásra. Azóta eszek megint több kenyeret, gabonát, fehérjét főleg magvakból, zöldségekből, és sok gyümölcsöt. Végre nagyjából sikerült visszatalálni ahhoz az énemhez, aki akkor voltam, mielőtt diétázni kezdtem - 25 kilóval könnyebb változatban. Nem cserélném vissza, és rájöttem, hogy hol szúrtam el a dolgokat, de ez önmagában még nem segít a jelenlegi helyzeten.

Szóval egy évig volt katasztrófa, fél évig mérsékelten rossz, és fél éve "normális" a táplálkozásom.

2014. ápr. 13. 13:11
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Tehát tulajdonképpen fél éve eszel csak normálisan. Ebben az esetben azt mondom, idő kell a szervezetednek.

És az agyalapi mirigyeddel nincsen gond valószínűleg. Ezt az állapotot, amiben most valószínűleg benne vagy, funkcionális hypotalamikus anovulációnak nevezik. Tulajdonképpen a szervezetet ért stressz miatt a hipotalamusz pulzatilis GnRH termelése károsodott, ami miatt az agyalapi mirigyed sem termel megfelelően LH-t és FSH-t.

2014. ápr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Ez nagyon szép, és az a jó benne, hogy én még értem is, mert eléggé beleástam már magam a témába. A probléma a következő: Hogy a jó életbe tudnám ezt elmagyarázni azoknak, akik aggódnak értem?!!! Mert én ezt felfogtam, elfogadom, megértem. De amikor azzal jönnek veled szembe, hogy beteg vagy, valami nincs rendben, menjünk orvoshoz, csinálj valamit, szedjél gyógyszert.. Akkor én hiába kezdem nekik magyarázni, hogy jól vagyok, semmi baj, idővel visszaáll majd a ciklusom is. Az ő tudatuk kb. addig terjed, hogy: volt vér, diéta, nincs vér => orvos, gyógyszer, vérvizsgálat, hormontabletta.. vagy bármi ami gyorsan visszaállítja a régi állapotot.

Velem viszont pont az a helyzet, hogy felismertem, hogy amit eddig tettem a testemmel az erőszakos és épp emiatt helytelen volt. Megértem, hogy most miért sztájkol, nem is akarok vele ezért újra agresszíven bánni és gyógyszerekkel terhelni. Csakhát így meg nem történik semmi. 18 évesen nem szép kilátások, és lassan már én is kezdem elveszíteni a bizalmamat abban, hogy egyáltalán visszaállhat-e még magától rendesen a vérzésem.

2014. ápr. 13. 15:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!