Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hüvelybe miért nem mehet víz?

A hüvelybe miért nem mehet víz?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 6. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mehet, vagyis nem szokott fizikailag menni, mert a hüvely elülső és hátulsó fala alap állapotban összefekszik, a hüvely lelapult, vagyis ,,zárva van".


Azért nem ajánlatos irrigálni, zuhanyrózsával öblögetni, stb, mert a víz nem tesz jót az ott lévő jótékony baktériumoknak, a természetes hüvelyflórának. Ezeknek a baktériumoknak védelmi szerepük van, ha megváltozik a pH, lecsökken a számuk, és könnyebben kapunk el fertőzéseket.


Akkor, ha pl. csúszdázol, tengerben nagy hullámoknál, stb, természetesen mivel nagy a víznyomás, bekerülhet víz a hüvelybe. Ilyenkor, ha felállsz, ki fog folyni, és egyszeri alkalomtól valószínűleg semmi bajod nem lesz. Azonban a rendszeres hüvelyöblítés nem ajánlott.

2014. ápr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszi:)
2014. ápr. 6. 23:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Nehogy öblögess mert baj lesz :/ Én hülye mikor már tudtam, hogy nem tesz jót, akkor sem tudtam megállni, hogy ne mossam magam belül is tisztára(sima csapvívvez). Ha behúzom a hasam akkor ugye beáramlik a víz, kinyomom, és ezt addig csináltam még végül teljesen tiszta víz nem jött ki. Eredmény: Félévente hüvelygomba/bakteriális fertőzés. Tehát ne.
2014. ápr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ugyan ezt csinaltam:'DD köszi a valaszt:)
2014. ápr. 7. 15:10
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell tulzásba esni, de semmi bajod sem lesz tőle ha vízkerül bele! Hiszen úszáskor is belemegy, hidd el!!

Széndékosan, gyakran erős mosdószerrel ne mosd, mert az valőban pusztítja a hüvelyflórát, de módjával meg is moshatod.

2014. ápr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!