Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bartholin-mirigy gyulladás és...

Bartholin-mirigy gyulladás és hüvelygomba egyszerre! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Külön-külön volt már mindkettő, az előbbi kb 10szer, az utóbbi 3szor. Bartholinnel néhányszor megműtöttek, de néhány éve már hagyom ahogy van, kb 1 hét után magától megnyílik, a váladék és a genny kiürül és minden a régi. Most viszont megnyílott, félig kiürült, visszazáródott, megint megnyílott, megint visszazáródott és így tovább...gondolom a hüvelygombaával lehet összefüggésben, kb egyszerre alakultak ki. A Bartholin miatt nem megyek dokihoz-gyógyszer nem használ, több műtétet nem akarok-Bartholin mellett viszont hogyan kezeltessem a hüvelygombát?? Ülőfürdő pl segít?

Kicsit hosszúra sikeredett, remélem kapok hasznosítható segítséget:) Köszönöm előre is.


2009. dec. 16. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha az orvos mindenképpen kilőve, akkor próbáld ki a Multi-Gyn Actigel nevű krémet. Nem régóta lehet kapni Magyarországon (patikában), bakteriális és gombás fertőzésekre is jó. Nekem nemrég volt Bartholin-cystám (szerencsére megúsztam a műtétet, csak antibiotikumot kaptam), és akkor ajánlották a gyógyszertárban.
2009. dec. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gynoxin 2%hüvelykrém. Nekem most ezt ajánlotta a doki gombára és nagyon jó, fel kell juttatni a hüvelybe, van benne applikátor is 2500Ft ,de megéri. Egy hétig csinálod és kész, este lefekvés előtt.


Kérdezhetnék, hogy milyen a Bartholin mirigy gyulladás? be van dagadva a nemi szervnél vagy milyen? És a műtét milyen?

2009. dec. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek a választ, de épp az a baj, hogy a gyulladás miatt krém, applikátor nem igen jó, mert fájdalmas a használatuk:S Mondjuk estére a mirigy pont megnyílik, de a fele genny mint írtam bennmarad és nem lenne kellemes krémet vagy ilyesmit használni:( Azért gondoltam, hogy hátha létezik olyan ülőfürdő ami segít. Meg hallottam acandida diétáról is, ami ilyen szempontból szintén nem fájdalmas, csak nem tudom használ-e. Majd lehet megkérdezem külön kérdésben.

Első hozzászólótól kérdezem, hogy a bartholinra vény nélkül kapható antibiotikum ugye nincsen?Második hozzászólónak: a Bartholin-mirigyek a hüvely két oldalán vannak, ha a kivezető nyílásuk elzáródik, akkor úgy ahogy mondod, begyullad a nemi szerv, nagy tályog keletkezik, ahogfy nő, egyre fájdalmasabb, már a járás is nagy kihívás olyankor:S Műtét hogy milyen-hát, altatásos, egy kis vágást ejtenek a megduzzadt mirigyen, kiengedik belőle a felgyülemlett gennyet és kész is van, egyzserű rutinműtét, de az utókezelések-jód stb nem kellemesek, mert ott ugye seb van, és csak nagyon óvatosan szabad eleinte mozogni hogy a seb fel ne nyíljon. Teljesen véglegesen műtéttel nem hiszem hogy meg lehetne szüntetni, nekem volt 3 vagy 4 műtétem és kb 10 gyulladásom, inkább elviselem, a sok altatás nagyon káros.

Remélem sikerült érdemben válaszolnom, köszi mégegyszer a válaszokat:)

2009. dec. 17. 12:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Recept nélkül szerintem nem adnak ki antibiotikumot, de nézd meg ezt az oldalt ( [link] itt vannak természetes kezelési módszerek ülőfürdőhöz is. A propoliszt vagy a méhpempőt szokták természetes antibiotikumként emlegetni, szerintem érdemes kipróbálni. A gélhez pedig, amit írtam, nem muszáj applikátort használni, csak simán a hüvely egész területét bekened kívülről. Ez nemcsak gombaölő, hanem baktériumölő hatású is. Egyébként nem merült még fel a mirigy eltávolítása? Főleg, ha csak az egyik okoz rendszeresen gondot, akkor hosszú távon talán megérné rászánnod magad egy utolsó műtétre. Persze totál megértelek az altatással kapcsolatban, de nekem a doki rögtön azt mondta, h' ha visszajön a gyulladás, ő inkább kivenné, mert különben akár évente előjöhet. Remélem sikerül hamar kikúrálnod magad!
2009. dec. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok! Nekem is meg van dagadva a hüvelyem két oldala és nem akar lemenni a duzzanat, meg szex után is be szokott dagadni, ez okozhatja a gombát? Hogy lehet megelőzni, félek hogy ez van nekem is,de a doki észrevette volna, hogy az a Bartholin-mirigy gyulladás, nem? Múlthéten szerdán voltam és akkor kaptam a krémet gombára, de nálam ez gyakran bedagad, nem nem fáj, max, ha megnyomom, vagy szexnél nem jó, mert nem sikerül a behatolás félek hogy nekem is ez a baj :(
2009. dec. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszi a linket-találtam hasznos dolgokat remélem valamelyi kbeválik majd:)

Második-azt a doki észrevette volna, hacsak nem egy trehány típus mert olyan is van. Gombát nem okoz, inkább fordítva-a gomba okozhatja a gyulladást. Nálam is most ez a gond. De ha szex alatt nem fáj, szinte kizárt h Bartholin-m. gy. lenne. Sajnos nem tudom mi lehet a gond.

2009. dec. 17. 16:13
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja bocsi most nézem h szexnél nem jó-háát, akkor lehet h az, de az gyorsan duzzad, napról napra, észrevennéd. Vagy, ha úgy vagy mint én, akkor nappal kicsit fáj, estére kiürül-váladékkal, másnapra megint kicsit fáj és ez így megy tovább:S
2009. dec. 17. 16:16
 8/9 anonim ***** válasza:
semmi váladékom nincs. De gombakor mindig bedagad ott, és nem mulik most el. a doki meg jó, most váltottam :D
2009. dec. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Már nem aktuális ez a kérdés de gondoltam én is leírom a tapasztalatim. Nálam is ugyan ez a helyzet.

Szerencsére még műteni nem kellett mert magától kifakadt de annyira fájt, hogy én szemely szerint nem tudtam lábra allni. Es azóta sem mult el teljesen mindig visszajon, szerencsére nem fáj. De az együttlétek elég kellemetlenek :/ már női orcoshoz én sem akarok menni, mert úgy sem tud vele mit csinálni. Maximum a műtét ha olyan állapotban lesz, mert ugye azt sem lehet akarmikor műteni, legalabbis nekem ezt mondtak.

A másik dolog meg a hüvelygomba nálam allandoan visszatero dolog. :/ honaponta ha nem gyakrabban. Allandoan eg viszket a huvelyem es valasekcis jon belole. Szoval aterzem a helyzetet. :/

22/L

2018. okt. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!