Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire lehet beleszólni az...

Mennyire lehet beleszólni az iskolai vizsgálatba? Van amit meg lehet tagadni, amire nem kötelezhetnek? Hol kellene lennie a határnak és honantól kellene már hozzájárulás? Kinek volt kínos vizsgálata amit a háta közepére sem kíván?

Figyelt kérdés
2014. márc. 8. 13:50
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Nem tehetek róla de ha felül és alul semmire gondolok és így ágyra fel fekvésre arról semmi jó nem jut eszembe.És nem értem hogy ha anyámnél,tesoméknál sem volt akkor most mi ez az egész.Kinek és mért is jó ez?
2014. márc. 8. 17:58
 12/25 anonim ***** válasza:
Ha sokan meg fogják tagadni, akkor előbb-utóbb vissza fognak térni a régi rendszerhez, mert jobb mindenkit kevésbé alaposan megvizsgálni, mint néhány gyereket alaposan.
2014. márc. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Jobb lenne ha visszatérnének az alapvizsgálatokhoz(csak ehhez nem elég egy pár megtagadás),mert mindenki tele van már fusztrációval,most találtam egy másik kérdést is tuti hogy a fiú osztálytársamé,ugyan az a szöveg,stílus,felismerem.Nem értem a szülők mért nem tesznek semmit,ők tehetnének.Valami határt lehetne húzni.Én azt látom hogy újabb kínos vizsgálatokat találnak ki mindig valamire hivatkozva.


Válaszoljatok létszíves erre és fennti kérdésekre is!

Hol kellene határt húzni szerintetek és honnantól kellene hogy hozzájárulást kérjenek már?

köszi.

2014. márc. 8. 20:05
 14/25 A kérdező kommentje:
gondolom aki felnőtt nő és szűrésre jár,az sem a munkahelyi orvosával végeztetné el,olyan körülmények között ahogy itt zajlik a szűrés és nem is találkozott kamaszként iskolai vizsgálat részeként ezzel.Nem biztos hogy akit most leszűrnek az majd járni fog később szűrésre,ha itt most cikibe hozzák.És itt nincs tapintat.
2014. márc. 8. 20:07
 15/25 anonim ***** válasza:

Én a tetőtől talpig való alapos vizsgálattal egyetértek. Azért, mert ez szolgálja a gyerekek érdekét. Sok dolgot ki tudnak szűrni, amire ezek nélkül sok esetben csak később derülne fény. A másik, hogy sajnos nem minden szülő gondolkozik felelősen. Ha nem lenne törvényileg szabályzott rendszer, a gyerekek egy része még kétévente sem lenne rendesen megvizsgálva.

De ha a szülő gondoskodó és lelkiismeretes, még akkor sem elvárható, hogy egészségügyi képesítés nélkül felismerjen rendellenességeket és betegségeket. Tehát én nem ebben látom a hibát. És nem tartanám jónak, ha a suliorvos tevékenységét csak néhány dologra korlátoznák.

A baj inkább az, hogy az orvosok és a tanárok sokszor rosszul kommunikálnak a diákokkal. Ha a diákoknak elmondanák, hogy pontosan milyen vizsgálatra számítsanak, akkor sokkal kevesebb lehetne az ebből adódó szorongás. Persze az is jó lenne, ha mindenhol betartanák, hogy egyesével hívják be a fiatalokat, hogy senki ne kerüljön kínos helyzetbe. Illetve a szülőket is tájékoztathatnák előre, hogy felkészíthessék a gyerekeiket.

Egyébként én minden vizsgálatot a hátam közepére kívánok, nem csak az "intimebbeket", amiből persze mi sem maradtunk ki. Sőt már a fehér köpenytől is lever a víz. De arra a rövid időre ameddig megvizsgálnak félreteszem az utálatomat, mert tudom, hogy a saját érdekemben történik.

2014. márc. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Én nagyon kiakadnék tőle,nem szeretnék senki előtt pucéron állni és hogy úgy vizsgáljon meg,mert valaki így látta helyesnek.Számomra az már nem kínos lenne,hanem megalázó,még ha egyesével is történe.Nem tudom hogy egy vadidegen előtti meztelen vizsgálatra bárkit fel lehetne készíteni?Szerintem nem,mert még a szüleink sem találkoztak vele,még szüléskor sem meztelen egy nő és a terhességet,a gyereket maga vállalta,akarta,tudta mivel jár.Én egy biztos ha ez megtörténe velem akkor amit kimaradnék a suliból csak kötelező vizsgálatra mennék.Még a háziorvos aki ismeri a betegeit az is tapintatos,az sem szól hogy vetkőzön le teljesen valaki.Még bőrgyógyászaton is az emberséges orvos,alsóneműben néz meg.


És még sorolhatnám.Az hogy egy idegen ítéletet mondjon mi történjen velem,miközben a felnőttekkel nem történik meg és nem így járnak el velük szemben hát nem is tudom.Anyámnak sokszor még a melltartóját sem kellett levenni és semmi baja nincs.Jó lenne valami adatot tudni arról hogy mi igazolja azt hogy megalázzák a fiatalt,csak mert fiatal.

2014. márc. 8. 21:28
 17/25 A kérdező kommentje:

Honnan tudod hogy ez szolgálja a gyerek érdekét?


Ha megalázzák az az érdekét szolgálja,vagy ha minden orvosi vizsgálattól már előre fél?

Ha gátlásos és kínos helyzetbe hozzák az érdeke,miközbe egészséges?


Van adat hogy hány 15-17 éves lánynak volt gondja a szeméremtestén iskolásoknál,vagy fiúknál?

Van adat ami igazolja?

Van arra adat aki fiatalok megtapasztalja a kellemlen vizsgálatot az gyakrabban jár szűrésre,jár egyáltalán?

Vagy akkor mi igazolja a kijelentésedet.

2014. márc. 8. 21:32
 18/25 A kérdező kommentje:

Hiába mondaná el a tanár hogy hé csajok az orvos belenéz a bugyitokba,mit és miért akkor is lenne bőven szorongás és negatív érzés.Még a sima vizsgálatot sem szereti senki,na de ezt!


Felnőttek sem szívesen mennek nőgyógyászhoz,persze tudom sokan nem mennek,vagy csak 20-23 évesen,vagy még később,de azok sem úgy mennek hogy ne tartanának tőle.


De orvos vagy hogy te azt hiszed a gyerek majd megérti,nem lesz baja,nem fog miatta szorongani?

2014. márc. 8. 21:35
 19/25 anonim ***** válasza:
Én csak a véleményemet írtam le, amit végül is Te kérdeztél.
2014. márc. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Megértem aggodalmaidat és nem árt tudni, hogy az igen intim vizsgálatok nagy részét statisztikai céllal végzik. ("Nyugaton" ez elképzelhetetlen.)


Természetesen megtagadhatók a számodra elfogadhatatlan vizsgálatok, pl. mell tapogatása, bugyi le, stb..) csak arra kell vigyázni, hogy ne az EGÉSZ vizsgálatot tagadd meg, hanem csak azt az egyet, vagy kettőt, amiről beszéltünk, mert majd megpróbálnak veled aláiratni egy olyan papírt, (esetleg jegyzőkönyvet), hogy te nem működtél együtt, elutasítottad a vizsgálatot-(mint egészet). Na ezt ne tedd, hanem csak a szóbanforgókat tagadd meg a többihez pedig ragaszkodj!

2014. márc. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!