Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire lehet beleszólni az...

Mennyire lehet beleszólni az iskolai vizsgálatba? Van amit meg lehet tagadni, amire nem kötelezhetnek? Hol kellene lennie a határnak és honantól kellene már hozzájárulás? Kinek volt kínos vizsgálata amit a háta közepére sem kíván?

Figyelt kérdés
2014. márc. 8. 13:50
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Korábban tök általános vizsgálatok voltak,nem is volt cidrizés,csak a szúritól félés ,magasság,súly,lúdtalp,pár évente szem,fül,sztetoszkopos szív hallgatás,fogorvos és ennyi.Felöltözve bementél,polód felhúztad,cipőből,zokniból kiléptél és ennyi.Alsóba meg védőnő jött hajat nézet,körmöt,semmi más nem volt nagyon.Ma meg hagyjuk is
2014. márc. 8. 13:54
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha akarod megtagadhatod. Kényszeríteni gondolom nem fognak.

Hogy a vizsgálat pontosan mire terjedhet ki, az már ezen az oldalon is sokszor volt kérdés. Pedig egyébként ennek is törvényben rögzített szabályai vannak. Bár nem tudom, hogy pontosan milyen vizsgálatra gondolsz, azért sejtéseim vannak.

A következő linken olvashatsz az erre vonatkozó szabályokról(szerintem ezzel kapcsolatban nem történt változás). Az általad kifogásolt részt szerintem a 3. melléklet 2/a pontjában találod.:


[link]



Gyakori mulasztás, hogy a fiatalokat egymás előtt vizsgálják. Ha erről lenne szó, akkor jelezheted, hogy szeretnéd, ha a vizsgálat alatt csak Te tartózkodnál a szobában.

2014. márc. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Kösz a választ,de van valami olyan ami a gyerek és szülő jogait nézi ebből a szemszögből(beleszólás,megtagadás akár),de nem tudom hol lehet megtalálni,ha te tudod ide linkelnéd nekem.


Azért régen jobb volt,most hiába lehetnék akár kettesbe az orvossal azért van egy határ amit jobb lenne ha nem lépne át.Sok durvát olvasni.

2014. márc. 8. 15:02
 4/25 A kérdező kommentje:

tudod írták sokan meg lehet tagadni,meg orvost lehet választani de hol van rögzítve,ki szeretném nyomtatni ha meg lenne.

2/a-t felejttsék el,na meg amiket itt hazudoznak,önvizsgálat,higénia segítése semmi sincs.

2014. márc. 8. 15:05
 5/25 A kérdező kommentje:

Olvasgattam,de igen bonyolult módon van leírva minden,volt ellátás visszautasításának a jogai is és mindent arra néznek hogy súlyos vagy maradandó károsodás esetén,de nem írják mi van egy sima szűrés esetén,amikor nem erről van szó.

Aztán találtam egy jó nagy hazugságot is,ahol azt írták,hogy több panasz érkezett az orvosi vizsgálatokkal kapcsolatban,de mivel sem a gyerek neme,kora,sem a szülőjé nincs így kérdéses az egész és az iskolaorvosok szerint sokszor a diák maga kérni hagy mehessen be mással,barátnővel akár mert fél.Ez akkora egy kamu,lehet kis gyerek ezt kérni,de kamasz az nem.

2014. márc. 8. 15:45
 6/25 anonim ***** válasza:

Sajnos ebben nem tudok Neked segíteni, mert nem vagyok jogász. Ha jól tudom, a fenti (életkorhoz kötött) szűrővizsgálatok kötelezőek. Persze vannak jogok (pl emberi méltósághoz való jog), ami kortól függetlenül mindenkit megillet.

Ezt a cikket olvasd el, bár ez sem túl konkrét.

[link]

2014. márc. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

köszi,itt azt írják végülis ogy 18 éven alulinál a gyeremek hogy csak az életmenő és a súlyos károsodást okozó esetleges betegségre vonatkozó kezelést nem utasíthat vissza.Tehát egy sima szűrést igen.Bár sokall átláthatóbban is leírhatnák az egészet.

Azért nem semmi hogy bármit megtehetnek a fiatallal,mindenfélére hivatkozva,a régi rendszer jobb volt,most meg tele vagyunk kérdéssel,meg fusztrációval,ennyit a fiatal testi,lelki egészségéről,ha már annyira írták itt is.:-)A fusztrációtól igen egészségesek leszünk.

2014. márc. 8. 17:11
 8/25 A kérdező kommentje:
igen keveset írnak,hiszen itt valójában egy bizonyos szűrővizsgálat visszautasításáról lenne szó,de van olyan barátnőm aki meg saját orvosához szeretne menni ő a betegesen szégyenlős kategória,mozsdóba öltözik át tesin,elmondta stiás a teste,meg túlsúlyos is.Erről nem írnak.
2014. márc. 8. 17:15
 9/25 anonim ***** válasza:
59%
Ez értelmezés kérdése. Egy sima szűrés megtagadása (pl vérnyomásmérés vagy gerincferdülés vizsgálata) is okozhat az egészségben súlyos maradandó károsodást, ha ennek elmulasztása miatt nem szűrik ki a betegségeket.
2014. márc. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

De ezek amit írtál sima,vizsgálatok,ezt szerintem senki nem ellenzi.Ezeket diszkréten el lehet végeztetni.Azzal semmi baj,persze ott se legyen más bennt.


De ennél lejebb már nagyon intim.És ott nem tudnak és nem is akarnak intimitást teremteni,meg sem engedik hogy felül felöltözz,és végig gondolni a többit hogy felül semmi,alul semmi és úgy mindent,akárki akármit mond szerintem elégembertelen,már egy kis 7 éves lehet akár szégyenlős.Már most fáj a hasam ha rágondolok.


Vérnyomásmérést meg nem lehet nuni vizsgálattal összehasonlítani.pedig sok lány a melltartót sem akarja levetni.

2014. márc. 8. 17:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!