Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szedett már valaki olyan...

Szedett már valaki olyan tablettát, ami kitolja pár nappal a menstruációt? Már meg kellett volna jönnie, érzem is minden jelét, de hétfőn lenne egy műtétem, ahol nem lenne szerencsés, ha épp mensiznék.

Figyelt kérdés
Ha ma felír egy ilyen tablettát a doki, mennyivel tolja ki a mensit és mennyire kavar be?
2014. márc. 7. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor már nincsen. Csak hormontablettával lehetne ezt megoldani,de ahhoz már késő van,már olyan szakaszban van a ciklusod.
2014. márc. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. Ilyen tabletta van, fogamzásgátlónak hívják. De ahhoz, hogy hatása legyen hosszabb ideig - több hónapoig kell szedni elötte.


2. Mütét elött elege nem lehet újfajta gyógyszert elkezdeni szedni, mert problémákat okoz a mütét során.


3. A legtöbb mütétnél leýnegtelen, hogy megvan-e éppen a menzeszed.

2014. márc. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A 3. pont azért nem igazán helytálló. A protokoll szerint csak sürgősségi műtéteket szabad megcsinálni menzesz idején. Nekem nem is operálták meg a térdemet emiatt. Inkább intézet függő,orvos hogy megcsinálják-e.
2014. márc. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy igaz,hogy menstruáció alatt nem műtenek, bár engem sosem kérdeztek műtét előtt,hogy menstruálok-e,vagy mikor volt meg utoljára, mikor várható! Volt egy kisműtétem, ott éppen menstruáltam. Bár pont a napokban jutott eszembe, hogy a műtéteknél meztelenre kell vetkőzni, úgy tolnak a műtőbe, és mi van ha valaki épp menstruál? Amikor olyan műtétem volt (nőgyógyászati) ,hogy utána nem lett volna jó,hogy megjöjjön az orvos azt javasolta,hogy ne hagyjam abba a fogamzásgátló szedését (ne tartsak 7 napos szünetet) , kb egy héttel tudtuk így csúsztatni,de utána pecsételő vérzés jelentkezett, akkor azt mondta az orvos,hogy akkor tartsam meg a 7 napos szünetet had jöjjön meg normálisan!
2014. márc. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Konzultálj erről az orvossal,mert szerintem nagyobb műtéteket semmiféleképpen nem csinálnak meg. Én 16 éves voltam,amikor életmentő műtétek hajtottak rajtam végre,éppen menstruáltam,de muszáj volt megcsinálni,ráadásul majdnem 4órás volt a beavatkozás,előtte aláírattak a szüleimmel egy olyan papírt,hogy amennyiben komplikációk lépnek fel,az nem az intézmény felelőssége.
2014. márc. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. Nem csak fogamzásgátlóval lehet eltolni a menzeszt, hanem bármilyen progeszteronkészítménnyel (pl. Norcolut, Provera stb.)


2. Ha már meg kellett volna jönnie, akkor késő. Az ilyen gyógyszert kb. 1 héttel a menzesz előtt kell elkezdeni szedni.

2014. márc. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


menstruáció alatt is műtenek...

2014. márc. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!