Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS! IR! Szerintetek mikor...

PCOS! IR! Szerintetek mikor kell érezni a hatását napi 3 szem 850 mg-os Meforal-nak?

Figyelt kérdés
PCOS!! IR!! 1 hónapja szedek 3x850 mg Meforalt PCOS és IR miatt. Kicsit meg vagyok ijedve, mert bár tudom, hogy még rövid ideje szedem, de nem tapasztalom semmi pozitív hatását. Tűű doktor írta fel a Mensmentisben egyébként. Szerintetek nem kéne már tapasztalnom hajhullás csökkenést, szőrösödés múlást, pattanások enyhülését vagy valamit? 25kg-ot kell fogynom, de azt még nem is kérdezem, hisz nem kezdtem el a diétát bizonyos okok miatt. 1 hónap múlva indul ez a része majd. Aki tapasztalt hasonlókat az segítsen nekem.

2014. márc. 6. 23:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

En sem gondoltam, a nogyogyasz sem ismerte fel... nekem felnottkorban alakult ki, tinikent rendben voltak a dolgok. Amiota kiderult, azota javulok, mert jo gyogyszert kapok. Amkg csak pcosnak hittek, addig nem javultam, sot.

Egy vertesztet meger, nem?

2014. márc. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
De, természetesen. Kicsit tudnál nekem írni erről a betegségről? Mert furcsa módon nem találok szinte semmit róla a neten. Miért alakul ki, hogy alakul ki, milyen vérvételt kell kérni hozzá, miben mutatható mèg ki, ha van ilyen. Köszönöm! 
2014. márc. 9. 18:14
 13/14 anonim ***** válasza:

Tiniként rendben volt a testem, azonban a 17-18 éves koromra elkezdődött az, hogy kimaradt menzesz, akár hónapokra, és nagyon megerősödött a szőrzetem. Elmentem orvoshoz, aki csinált ultrahang-vizsgálatot, és azt mondta, hogy ez pcos, mert látja a szőlőszem-effektust a petefészekben. Felírt fogamzásgátlót, és azt mondta, hogy szedjem, ha gyereket akarom, majd abbahagyom. Elkezdtem szedni, és valóban csökkent a szőrzet, rendbejött a menstruációm. Eljött a családalapítás ideje, abbahagytam a gyógyszert. És itt jött a bibi. Továbbra sem jött meg a menstruációm, és hirtelen NAGYON beszőrösödtem. De tényleg. És a felszedett túlsúlytól nem tudtam megszabadulni.

Elmentem endokrinológushoz, aki vérvizsgálatot végeztetett nálam. Kiderült, hogy a pajzsmirigyem alulműködik, IR-em van, és magas a tesztoszteron-szintem, a női hormonok viszont nagyon kevesek.

Párhuzamosan a húgom kezelése is folyt egy másik orvosnál, aki elküldte őt egy genetikai vizsgálatra. Nála bebizonyosodott a kongenitális adrenális hiperplázia, vagyis CAH. Azt mondta az orvosa, hogy valószínűleg nálam is az lesz. Elmentem vérvételre, és egy hónappal később szólt az orvos, hogy pontosan ugyanaz a betegségem.


Ennek az a lényege, hogy 3 enzim hiányozik a szteroidhormonok képzéséből a szervezetemben. A vérben található koleszterinből nem tudnak a cukoranyagcseréért és só- és vízanyagcseréért felelős mellékvesekéreg-hormonok képződni, ezért a felhalmozódó "alapanyag" férfihormonokká alakul.

Emiatt van a szőrösödés, emiatt nincs menstruációm.

Tulajdonképpen emiatt bukik minden.


Az endokrinológus elmagyarázta, hogy az enzimhiány miatt túl magas az inzulinszintem is, ebből kijön az IR, és a pajzsmirigyem sem működik rendesen.


Tavaly októberben kaptam gyógyszert erre, az a neve, hogy Dexametason. Fél éves adag ötezer forint, nem drága, kétnaponta 1 szem gyógyszert kell szedni.


Mellette szedem a Merckformint, pajzsmirigy-gyógyszert.


Fontos, hogy D-vitamint is kell szedni, mert az IR kezelésében nagyon hasznos. Kérd a Tüű doktort, hogy írjon fel neked Vigantol-t, ez D-vitamin csepp. Reggel a teába csöpögtetem. Ha nem írja fel, akkor vegyél valami D-vitamin készítményt. Egyébként az endokrinológusom mondta, hogy Magyarországon majdnem mindenki D-vitamin hiányos valamennyire.


Mint mondtam, októberben kezdtem el szedni a Dexametasont, azóta a szőrösödés csökkent, legfőként a hátsó combomon és a fenekemen látom.


Úgy képzeld el, hogy mindenem szőrös.

A hátam, a fenekem, a hasam, a mellem. Többé-kevésbé. Még az állam alatt is gyantázom.


A párom szerencsére a világ legmegértőbb embere, soha egy szóval nem piszkál, hogy szőrtelenítsek rögtön, elfogad így, ahogy vagyok - igaz, én gyantázom magam, de nem vagyok mindig szőrtelen.


Egy magánkórházba járok endokrinológushoz és nőgyógyászhoz is. Ez a nőgyógyász is szépen megvizsgált, és mondta, hogy nem PCOS-m van, hanem az alapbetegségem a CAH (látta a leleteim), és ebből alakul ki minden. És a petefészkeim sem policisztásak, hanem multicisztásak. A legtöbb nőnek valóban PCOS-a van, de nem mindenkinek. Vérvizsgálatból és alapos kivizsgálásból derül ki, de sok nőgyógyász rávágja, hogy PCOS, mert nem akar belemenni a vérvizsgálatba.


Lehet, hogy neked valóban "csak" PCOS-ed van. De amióta a nőgyógyászom elmondta, hogy sok orvos nem akarja kivizsgálni rendesen a beteget, és inkább azt mondja, hogy PCOS, azóta ahol tudom, elmesélem mindenkinek az én esetem, hátha valaki máson is tudok segíteni ezzel.


Ha úgy gondolod, hogy megnézed, hátha neked is ez van, akkor kérd meg a dokit, hogy szűrjön CAH-ra. Vérvétel, hormonszintek, enzimek vizsgálata, és ebből meg tudja mondani. Lehet, hogy azt mondja, hogy biztosan nem az, és megmondja, hogy miért nem lehet nálad ez. De lehet, hogy azt mondja, hogy oké, próbáljuk meg.


Ha van kedved, majd meséld el, hogy mi történt!

2014. márc. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes leírást, nagyon kedves vagy!

Sajnálom, hogy ilyen betegséged van, de nagyon örülök, hogy van melletted egy támogató társ.

Szerencsére az én férjem is a csillagokat is lehozná(hozza) nekem, így én is szerencsés vagyok.

Mihelyst történik valami változás mind az orvosnál, mind itthon velem, azonnal jelentkezem. 😊

2014. márc. 10. 23:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!