Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS! IR! Szerintetek mikor...

PCOS! IR! Szerintetek mikor kell érezni a hatását napi 3 szem 850 mg-os Meforal-nak?

Figyelt kérdés
PCOS!! IR!! 1 hónapja szedek 3x850 mg Meforalt PCOS és IR miatt. Kicsit meg vagyok ijedve, mert bár tudom, hogy még rövid ideje szedem, de nem tapasztalom semmi pozitív hatását. Tűű doktor írta fel a Mensmentisben egyébként. Szerintetek nem kéne már tapasztalnom hajhullás csökkenést, szőrösödés múlást, pattanások enyhülését vagy valamit? 25kg-ot kell fogynom, de azt még nem is kérdezem, hisz nem kezdtem el a diétát bizonyos okok miatt. 1 hónap múlva indul ez a része majd. Aki tapasztalt hasonlókat az segítsen nekem.

2014. márc. 6. 23:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

1 honap utan meg semmit sem fogsz erezni.

Egyebkent ram is azt mondtak, hogy pcos, aztan kiderult, hogy CAH vagyok. Sok nogyogyasz ravagja a tunetekre, hogy pcos, pedig egyre tobb a CAH-s no. Ahhoz pedig mas gyogyszer kell.

2014. márc. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nekem valóban ez a bajom, csak a gyógyszer miatt aggódom, vajon fog-e használni.
2014. márc. 7. 00:13
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Fog hasznalni.

En csak elmeseltem, hogy nekem is azt mondtak 12 evig, hogy pcos, aztan egy vervizsgalatbol kiderult, hogy CAH. Eleg hasonloak a tunetei.

2014. márc. 7. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm is a hozzászólást!😊
2014. márc. 7. 13:46
 5/14 anonim ***** válasza:
Látszódtak a policiszták az ultrahangon, vagy multicisztás volt? Mi van a papírodon?
2014. márc. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Szia! Én diétával kezdtem amikor gyanúról volt szó, aztán a következő hónapban szedtem a meforalt. Hatása az volt, hogy megjött a 28 napra, és az UH kimutatta, hogy az egyik petefészek nem mutat PCOS kórképet és egy tüsző elkezdett növekedni benne. Én most szedem a második havi adagot, a gyógyszer szedése óta beindult a fogyásom is diétával 4 kg-t fogytam, gyógyszer óta pedig + 7 kg-ot. Nálam az elhízás és a petefészek tünetek és erősebb szőrzet voltak. A hajam nem hullott, és a bőröm is szép volt. Nekem is kell még kb. 15 kg-ot fogynom.
2014. márc. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nekem minden Pcos tunetem megvan.

Szorosodes, cisztak, pattanasos zsiros bor, brutalis hajhullas, 25kg plusz megmaradt a szules utan is(2 eve szultem), semmifele dietaval nem tudtam fogyni 1 dkg ot sem, vizes vagyok, terheleses cukor ertekeim magasak, magas inzulin...magyarul minden ami "kell". Eddig napi 2x500 mg Metformint szedtem, erre az orvosom azt mondta, hogy ez edes keves, hisz akkor mar nadszal vekonynak kellene lennem ha hatott volna. (Kb 8honapig szedtem ebben a felallasban). Na es ugye most 1 honapja kaptam meg a jelenlegi napi 3x850mg adagomat...igy varom, hatha ez hasznalni fog. Mensesem csak a gyogyszer mellett van, ha abbahagyom, akkor az sem jon meg. Mellesleg 21 eves vagyok 😕😕

2014. márc. 7. 22:58
 8/14 A kérdező kommentje:
Ja es 3. havi kontrollra arra gondoltam nem megyek vissza, hisz meg a dietat el sem kezdtem, igy nyilvan nem lenne nagy valtozas az elso talalkozasom ota a dokival. Megkerdeztem tole, mikor van baj gyogyszertekintetben, azt mondta ha 2 honap alatt nsm fogynek semmit, akkor menjek vissza, ne varjam meg a 3 honapot, mert nem hat a gyogyszer, ugyhogy ki kell egesziteni meg egy masikkal. De ugye nyilvan igy nem fogytam meg, hisz nem dietaztam. Jaj de nehez ez az egesz ... :(
2014. márc. 7. 23:05
 9/14 anonim ***** válasza:

Tényleg nem piszkálásból, de amit felsorolsz:


"Szorosodes, cisztak, pattanasos zsiros bor, brutalis hajhullas, 25kg plusz megmaradt a szules utan is(2 eve szultem), semmifele dietaval nem tudtam fogyni 1 dkg ot sem, vizes vagyok, terheleses cukor ertekeim magasak, magas inzulin..."


Ez ugyanúgy tünete a CAH-nak is. És ahhoz már más gyógyszer kell. Nekem 2x500 és 1x850 a Merckforminom, mellette szednem kell D vitamint is, és egy spec. gyógyszert. És ettől végre kezd elmúlni a szőrösödés!!

2014. márc. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám, hogy CAH om van. Nem is igazán tudom mi ez, de ahogy olvastam ez valami veleszületett dolog. Tuti, hogy pcos vagyok.
2014. márc. 9. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!