Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Meforal mellékhatás? Tényleg...

Meforal mellékhatás? Tényleg olyan szörnyű?

Figyelt kérdés
Nemrég tudtam meg, hogy IR-om van és PCOS-em, a doki Meforalt írt fel. Olvasgattam és sok helyen láttam hogy hamenést okoz. Nagyon tartok tőle, mert 1 évet végigszenvedtem Cypromix mellékhatásokkal, és félek hogy megvisel majd ez is. Tudnátok tanácsot adni? 18/L
2013. okt. 31. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki és lehet, hogy nem fog semmilyen mellékhatást okozni. Ha igen, még mindig lehet gyógyszert váltani.

Én 1000mg-ost szedek és nálam nem okozott problémát.

2013. okt. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sose volt hasmenésem a Meforaltól pedig 1000 mg-mal kezdtem. Van ismerősöm akinek volt hasmenése tőle, de egy hét alatt rendeződött.
2013. okt. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálam sem okoz hasmenést (se egyéb mellékhatást)
2013. nov. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én Merckformin XR-t szedek, az ugyanaz a hatóanyag, csak más gyártó, meg lassú felszívódású tabi.

Nekem nincsen bajom tőle, igaz, csak 500 mg-ot szedek naponta.

Na meg mindent xilittel eszek, ami alapvetően okozhat hasmenést, plusz tejet is iszom a kávémhoz (ami állítólag szintén "összeveszhet" a metforminnal és hasmenést okozhat), de így sincs semmi gond. Bár elég szorulós típus voltam, most meg kb. rendben van az emésztésem:)


Ha 1 tabinál többet írtak fel (mondjuk 1000 mg-ot), akkor először célszer féladaggal kezdeni, és csak aztán a teljes adagot szedni.

Meg fontos, hogy rendesen (a diétának megfelelően) egyél mellette, lehetőleg este és ne tejjel vedd be.

2013. nov. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 500mg-osból kell 2x1-et bevennem. Megpróbálom akkor hogy először csak 1-et szedek, nagyon remélem hogy nekem sem lesz tőle bajom.
2013. nov. 1. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!