Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mostmár biztos, hogy fertőzés,...

Mostmár biztos, hogy fertőzés, vagy lehet mellékhatás?

Figyelt kérdés

Régebben gyakrabban felfáztam, és sárgásabb folyásom volt, ami ilyen ragacsos, alig jött ki, így elmentünk nőgyógyászhoz. Hüvelygombára írt fel tablettát, kúpot és kenőcsőt. Mindet alkalmaztam, egy ideig hatott, de ugyanúgy visszajöttek a tünetek. Viszketni nem viszketett, és nem is csípett.

Aztán elmentünk Balatonra. Az odaúton végig rajtam volt a fürdőruhám, ami még klóros volt, és klórszagú(nem volt idő kimosni). Útközben úgy éreztem, hogy viszketek alul, és utána körülbelül egy hétig viszkettem ott lent. De nem úgy, hogy agyonvakaróztam magam, hanem néha-néha odanyúltam egy kicsit megvakarni, tehát nem volt az a kibírhatatlan fajta. Egy idő után a sok vakarástól kicsit csípett a pisilés is(gondolom felsértettem). Egy ideje pedig tejszagú a folyásom. Tudom, hogy furán hangzik, de nem büdös, hanem olyan illata van, mint a friss tejnek. Antibiotikumot is szedtem, aminek lehet mellékhatása itt alul pár dolog, azt tudom, meg még szedek probiotikumot. És a menzeszem is késik. Ez fertőzés biztosra, vagy lehet mellékhatás?


2013. aug. 20. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet ez mellékhatás. A probiotikum után el kellene múlnia majd.
2013. aug. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A hüvelyi fertőzés nem felfázás. A felfázás húgyúti probléma, nem hüvelyi.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak, az antibiotikum felborítja a hüvelyflóra egyensúlyát, ami által túlszaporodnak olyan gombák, amik természetesen is ott vannak, de túlszaporodva fertőzést, illetve gyulladást okoznak. Tehát neked most újra van egy hüvelyi fertőzésed és menj el vele az orvoshoz, mert ha elhanyagolod, akkor igen komoly gyulladásokat tud okozni, ugyanis felszáll a fertőzés és méh-petefészek gyulladást tud előidézni.

És ugyanezt a hüvelyflóra felborulást tudja előidézni a legyengült immunrendszer, gyakori tamponhasználat, gombaölő szerek alkalmazása, túlzott intim higiénia.

És ha valaki nem célzottan van kezelve, vagyis nincs kenet véve a hüvelyéből és nincs meg a pontos kórokozó, illetve a kórokozók száma, akkor nincs megfelelő kezelés sem, újra kialakulhat.

Ha a szexuális partner nincs kikezelve, akkor meg az adja vissza.

Szóval menj orvoshoz!

2013. aug. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Figyi, en egy darab antibiotikum utan mar produkalom a tuneteket! :/ Egybol turos cucc, es addig hiaba csinalok vele barmit(krem, kup... )max csak enyhul, rohadtul unom mar en is! Viszont tevhit h a mensi kesik, a mensi sosem kesik, a peteeres csuszik, stressztol,antibiotikumtol.... szal siman lehet!
2013. aug. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

A probiotikum nagyon jó, hasznos is, de csak a gyomorra, bélrendszerre hat.

A hüvelyre nem.

Oda külön hüvelyflóra helyreállító készítményt ajánlatos használni, pl. antibiotikumos kúra alatt. És akkor meg lehet előzni az ilyen problémákat.

2013. aug. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ez fertőzés. Lehet a gyógyszer "mellékhatása", de NEM múlik el sem a probiotikumtól, sem attól, ha abbahagyod majd az antibiotikumot. Kizárólag megfelelő gyógyszeres kezeléssel múlik el. A probiotikum pedig valóban csak a gyomorra hat, az első valamit nagyon félreértett.

Azért csíp a pisi, mert az egész terület gyulladt.

2013. aug. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hüvelyflora visszaallitasahoz nagyon ajanlom az Alkagin termekeit :-) most probaltam ki a kenocsot es a kupot, nagyon elegedett vagyok!
2013. aug. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!