Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba? Mit kellene tennem?

Hüvelygomba? Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Szerintem hüvelygombám van, de mielőtt orvoshoz megyek szeretném megpróbálni a Canestent, nektek ez bevált?

Még szűz vagyok, de ha a barátom odanyúlt és utána magához, vagy orálisan csinálta úgy elkaphatja? Ha igen mit kell tenni?

Köszi előre is.

18/l



2014. febr. 23. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a Canesten csak gombás fertőzésre jó és nem is mindegyik fajtára, így ha nem olyan fertőzésed van, akkor némi pénzt kidobsz feleslegesen az ablakon és ha valaki bármilyen hüvelyi kezelést csinál és utána megy nőgyógyászhoz, aki mintát szeretne venni a hüvelyből, amit tenyésztésre küldenek, akkor gyakran a kezelés hatására eredménytelen lesz a kenettenyésztés, vagyis elpuskázza az ember a célzott kezelés lehetőségét. Így az esetleges fertőzés elhúzódhat.

És a partnered természetesen elkaphatja, akár orális kielégítés útján is.

Én a Canesten helyett inkább egyből orvoshoz mennék a helyedben.

De hát lelked rajta. Ha te előbb Canestent akarsz használni, hát használj.

2014. febr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Ne szexeljetek, és ne tippelgess, menj el orvoshoz!
2014. febr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm a válaszokat.

És ha a pasim esetleg elkapta, neki mit kellene szedni ebben az esetben?

2014. febr. 23. 13:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Páros kezelés esetén az a legjobb, ha mindkét fél szájon át szedhető gyógyszeres kezelést kap, az a legalaposabb kezelés és akkor a nő és férfi egyaránt ugyanazt a gyógyszert szedik. Illetve tünetenyhítés céljából a női partner, de akár a férfi is használhat krémet.

De sokszor az orvosok a nőknek kúpos és krémes kezelést, a férfinak pedig krémes kezelést szoktak adni.

A szájon át szedhető gyógyszer amúgy azért jobb, mivel a fertőzések nők esetében gyakran a húgyutakat is érinthetik, mivel nők rövid húgycsöve miatt a fertőzés könnyebben feljut a húgyutakba is, a gyógyszer pedig onnan is kiviszi a fertőzést, míg a hüvelykúp nem. És a hüvelykúpok érzékenyebb nőknél helyi irritációt válthatnak ki, míg a gyógyszeres kezelés esetén ilyen nem lesz.

2014. febr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21%
Canesten combit próbáld meg, nekem tökéletes volt.
2014. febr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Az jó ha párom is a Canesten krémet használja pár napig?
2014. febr. 23. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!