Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi az a hüvelymosás?

Mi az a hüvelymosás?

Figyelt kérdés
a hüvely belsejét mossák?

2014. jan. 26. 01:19
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

Bevezetnek egy csövet a hüvelybe, és a csövön keresztül nyomnak be vizet. Így a víz kifelé jőve kimos dolgokat a hüvelyből.

Pl. a jó baktériumokat is kimossa, úgyhogy ebből az okból a hüvelymosás vagy hüvelyöblítés manapság inkább ellenjavallt, mint ajánlott.

2014. jan. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vizet. Laktózoldatot vagy gyógyteát, vagy olyan dolgot, ami segít regenerálni a hüvelyflórát. Az 1. által is írt okok miatt csak ritkán szabad és csak a gyógyulás rásegítése képpen.
2014. jan. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és ezt otthon is ellehet végezni?
2014. jan. 26. 11:37
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Igen. De ahogy már írtam, nem ajánlott csinálni. Nekem a nőgyógyászom kifejezetten megtiltotta.
2014. jan. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kifejezetten otthon kell csinálni.:) Nekem a nőgyógyász azt mondta, ez egy nőnek olyan, mint a fogmosás, min. heti 2x kell csinálni az intim higiénéhez. Szerintem nem épeszű ez a gondolata, nem is járok hozzá már.


Ki az az orvos, aki megtiltotta?

2014. jan. 27. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elég sokan tiltják ma már a rendszeres irrigálást. (pl. http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__52584.. - ban is írt egy másik hölgy is erről)


Ugyanis kimosod vele a normális baktériumokat, amivel gyengíted magad. Naponta kétszer pedig egyenesen beteges lenne, még a normál nedv se igen lenne képes újraképződni úgy.

Régebben nagy divat volt ez a rendszeres hüvelyöblítés dolog, de ma már nem annyira. Persze orvosi javaslatra, direkt betegség esetén szabad. Itt is írnak róla pl:

[link]

egy orvos elég jó véleménye.

2014. jan. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én össze szedtem egy fertőzést és az orvos ezt a megoldást javasolta. Annyi a különbség hogy víz, tea...helyett nekem gyógyszeres oldatot kell használnom. Egy egészséges nőnek szerintem nincs szüksége ilyesmire. :)
2017. dec. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!