Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezek a tünetek mire utalhatnak?

Ezek a tünetek mire utalhatnak?

Figyelt kérdés

Tegnap óta nagyon sokszor kell wc-re mennem, de hiába megyek, utána is úgy érzem, mintha pisilni kéne, kicsit csíp is, és fáj az alhasam, meg nagyon fáj a derekam.

Gondoltam rá hogy felfázás lehet, de két hónapja is felfáztam és akkor nem fájt semmim, viszont folyton, nagyon-nagyon erős vizelési inger tört rám, és hiába mentem el wc-re, nem segítetett, sőt, alig jött 1-2 csepp. Ez a tünet most nem jelentkezik, lehetséges-e az, hogy a felfázás különböző tünetekkel jelentkezik, és ez is csak egy egyszerű felfázás/hólyaghurut, mint az előző.

Ui.: a felfázás és a hólyaghurut ugyan azt jelenti?


2013. dec. 11. 19:38
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Vesegyulladás miatt miért kell urológus menni? Ott mit tudnak vele kezdeni?

Bocsi a hülye kérdések miatt.

2013. dec. 11. 22:14
 12/24 anonim ***** válasza:
Az urológus a húgyutak szakorvosa. Ő tudja szakszerűen kezelni. Vizeletvizsgálatot / vizelettenyésztést végez, ultrahanggal is megvizsgál, gyógyszert ír fel stb.
2013. dec. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Tehát semmi extra?:D és hamar megvan az egész,? Kb mennyi idő kell a javuláshoz? Valami házi praktika esetleg esetleg van ami enyhíti a tüneteket? Csak mert hétvégére programom van. Van rá valami esély h jobban leszek addigra?
2013. dec. 11. 22:27
 14/24 anonim ***** válasza:

Ennyi az egész, max 15 perc a vizsgálat. Ha megkapod a megfelelő gyógyszert (antibiotikum) akkor nagyon gyors a javulás, pár nap. Ha holnap elmész orvoshoz (tehát nem házi módszerekkel próbálod kúrálgatni!!), hétvégére teljesen jól lehetsz.

Viszont minden ilyen gyulladásban nagyon ajánlott, hogy a gyógyszerszedés mellett sokat igyál. Víz, gyógytea, iyesmi.

2013. dec. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Még egy utolsó kérdés. A vesegyulladás miben tér el a hólyaghuruttol? Csak mert mikor két hónapja az volt. Akkor a háziorvosom kért vizelet mintát, megvizsgálta hogy mi okozta felírt gyógyszert és ennyi. A vesegyulladás az már ennél súlyosabb ezért nem eleg a. háziorvos?
2013. dec. 11. 22:40
 16/24 anonim ***** válasza:
A vese gyulladása súlyosabb, és ultrahanggal is körül szoktak nézni, hátha van vesekő vagy ilyesmi (összefügghetnek), de ezeknek a betegségeknek az egyszerűbb variációit a háziorvos is tudja kezelni. De az urológussal mész biztosra.
2013. dec. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Hát én az egyszerübb megoldások híve vagyok.:Dszóval elöszor házi orvos aztán remélem attól jobb lesz. Meg megeszek 10 kiló fokhagymát. Úgy hallottam az jó rá.

Mindenesetre köszönöm szépen a segítséget! :)

2013. dec. 11. 22:58
 18/24 anonim ***** válasza:
A háziorvos is úgyis elküld, ha úgy gondolja, hogy ő ezt már nem tudja kezelni, de az orvost semmiképp ne hagyd ki, ha meg akarsz gyógyulni a hétvégére. Jobbulást! :)
2013. dec. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. És köszönök mindent. Sokat segítettél :)
2013. dec. 11. 23:08
 20/24 anonim ***** válasza:
Minél előbb mész orvoshoz, annál könnyebb segíteni és annál előbb meggyógyulsz.
2013. dec. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!