Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 17 éves vagyok az lenne a...

Oláh Kinga kérdése:

17 éves vagyok az lenne a problémám, hogy már orvostól orvosig jártunk, és nem foglalkoznak a betegségemmel merre menjek?

Figyelt kérdés
a bal petefészkemben több apró ciszta van a leletek szerint, egyik korházbol küldenek a másikba, a hormon szintem valószinüleg nem megfelelő,ugyanis düh kitöréseim vannak , és azt mondták menjünk orvoshoz , már régebben is voltunk, de akkor elküldtek hogy fiatal vagyok meg fog oldódni , igazábol még most is fiatal vagyok de már nagyon zavar , hogy ma is voltunk egy másik korházban , és ott pedig azt mondták nem olyan korszerü mint a másik , ahonnan elküldtek oda, menjek oda vissza... sehogy sem megy.. a menzeszem rendzsertelen , van hogy megjön azután rá 1 napra el is mulik, nem tartja be a 28 napot... sőt ! van hogy 2 hónap kell neki, némi suly felesleg van rajtam , de már leadtam a 15 kg bol 10 et ugyhogy nemtudom mi lehet a baj!! segitsetek légyszives merre menjek... magándokin gondolkoztam.

#ciszta #menstruációs zavar #orvosok hormonok
2013. nov. 29. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Sztem keress fel egy tapasztalt, (50-55 éves, de az sem baj, ha idősebb) nőgyógyászt. Annak már van tapasztalata is, biztos segít. Elméletileg kell vért vennie és hormonszintet, pajzsmirigyet meg utána ultrahangot csinálnia. És az eredmények alapján kell továbblépnie.
2013. nov. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezek szerint PCOS -os vagy, ez jelenti a sok kis cisztát a petefészekben. Nőgyógyász erre max fogamzásgátlót tud adni.

Keressetek egy jó endokrinológust.

Vannak PCOS fórumok a neten, tudsz érdeklődni orvos iránt.

2013. nov. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én ma konkrétan rákérdeztem hogy az vagyok e az volt a válasza, hogy nem . magándokira gondoltunk még. de ugye neki is vér eredmény kell
2013. nov. 29. 15:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan orvost keress, aki nőgyógyász és endokrinológus egyben. Ilyen például Dr Béres László vagy Dr Tűzkő Nándor. Nem tudom pesti vagy-e, ők Budapesten vannak. Érdemes magánrendelésre menni, onnan nem fognak elküldeni a korod miatt sem. Keress rájuk a neten!
2013. nov. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a mensi 18 éves korig, vagy egy bizonyos érettségig, rendszertelensége nem betegség.

A ciszta az olyan, műtét után is idővel vissza fejlődhet.

(A lányom terhes volt, közben cisztája is volt, azt mondták elfér, azóta sincs semmi vele)

Inkább a stressz ami kiváltó oka lehet az egésznek, szerintem.

2013. nov. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22%

Először a

1. táplákozásodon kellene változtatni,

és a paleo diétát kellene alkalmazzad következetesen

2. nagy dózisu vitaminkura ( C, D, B stb.) több hónapig

3. előbb temészetgyógyászhoz menjél, olyanhoz aki

ismeri a Tóth Csaba féle Paleolit orvoslás alapelveit

[link] ezt az oldalt tanulmányozd, különösen ezt

[link] csaktagoknak/fajdalmas-menstruacio.php

Ne felejtsd, hogy igazából csak a természet patikája gyógyít,illetve te saját magadat, az orvos csak kezel.

2013. nov. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A sok apró cisztákkal nem tudnak mit csinálni, ha megműtenek többnyire vissza kialakul. Ezért érdemes figyeltetni, hogy ne durvuljanak el a dolgok. Csatlakozom az előttem szólóhoz aki megemlítette a PCOS szindrómát. Nagyon fontos a szigorú diéta! De ne csak diétázz hanem sportolj valamit, egyél sok zöldséget és gyümölcsöt.

A düh kitöréseidet karban tudod tartani, ajánlom a citromfű teát. 17 évesen még korai ezek a düh kitörések. Menj el egy normális orvoshoz, a apró cisztákkal úgyse fognak mit kezdeni. Esetleg a hormonjaiddal lehet segíteni, hogy rendszeres legyen. Nagyon fontos, hogy betartsd Önmagadnak ezeket a dolgokat, hogy csökkentsd a súly feleslegedet, sportolj és tedd helyre a hormonjaidat mert a jövőben nagyon rosszul fogsz járni. Javaslom, hogy kérj egy beutalót endokrinológiára.

Remélem segítettem! Sok sikert!

Üdv

2013. nov. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!