Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Volt valakinek bárányhimloje...

Volt valakinek bárányhimloje a terhessége 28. hetében?

Figyelt kérdés
Kisfiam(7 éves)osztályában bárányhimlo van.En nem tudom hogy én már gyerekkoromban voltam e bárányhimlos és eddig a fiam se volt,valószínu hogy elkapja.Most félek hogy nehogy ártson a babának.Tobb helyen azt olvastam hogy a legnagyobb veszély a terhesség elso 3 hónapjában van utána pedig kozvetlenul a szulés napjai elott.Mégis szeretnék olyan megnyugtató válaszokat kapni,ahol átvészelték a kismamák a bárányhimlot a terhesség alatt és egészséges gyonyoru babáik szulettek.Elore is koszonom.

2013. nov. 23. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Sok ember soha nem kapja el. Egyik barátnömet direkt vitte be az oviba az ovónő anyukája akkor is amikor már iskolás volt hogy essen túl rajta de nem kapta el soha. Van akinek meg kétszer is van élete során. Ez aa gyakoribb általában. Szeritnem tedd ki a kérdést a gyermekvállalás nevelés topicba is azt jóval több anyuka olvassa.
2013. nov. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
és a dokidat kérdezd meg ő mit mond!
2013. nov. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
28. héten,nem szokott már gondot okozni. Nekem soha nem volt fertőző gyermekbetegségem. Mikor terhes voltam a lányommal a keresztlányomra vigyáztam néhány napig,mert fájt a torka,lázas volt és csak később derült ki,hogy mumpszos. nekem sem lett semmi bajom és a születendő lányomnak sem. Mindkét gyermekem volt bárányhimlős és soha nem kaptam el. Elképzelhető,hogy átesik valaki egy betegségen úgy hogy nem voltak tünetei,védettsége viszont így is lesz. A lényeg ne pánikolj! Ilyenkor már nincs gond!
2013. nov. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat.Amikor a fiam ovis volt mindenki az osztályban elkapta a bárányhimlot csak a mi fiunk nem.Még nincs a fiamon semmi jele hogy elkapta volna de hát a lappangási ido az 12 nap korul van.Azért hétfon felhívom az orvost és kérek vérvizsgálatot ami kimutatja hogy volt e már nekem vagy sem.
2013. nov. 23. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!