Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátló okozhatja?

A fogamzásgátló okozhatja?

Figyelt kérdés
Hormonzavar miatt fogamzásgátlót kell szednem hogy rendbe hozza a vérzésem. Amiòta szedem, azóta nyugtalan vagyok, pánikrohamok törnek rám, szörnyü ez az egész. Elötte is hajlamos voltam a depresszióra, de most hogy szedem, csak a 7 gyógyszermentes napon vagyok nyugodt. Amint beszedem 3-4. szemet, kezdödik a nyugtalanság, pánikrohamok, depresszió. A másik az hogy amióta szedem, szexet sem kívánom annyira, és fáj a szex. A fogamzásgátlót muszáj szednem hogy rendbe hozza a ciklusom. Viszont a tünetek lehetnek a tablettától? Ha igen akkor mit csináljak? (ha "félúton" abbahagyom akkor megint össze fog zavarodni a ciklusom.)
2013. nov. 3. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Elárulom, hogy a fogamzásgátlóval életben nem fog helyre jönni a ciklusod. Mesterséges ciklust csinál, az művi vérzés, semmi más. Azért vérzel, mert szüntetet tartasz, köze nincs a ciklusodhoz. A tünetek meg simán lehetnek bogyótól, hagyd abba.
2013. nov. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pontosan azért kell gyógyszert szednem hogy meghozza a vérzèsem mert hónapokig nem véreztem hormongond miatt.
2013. nov. 4. 09:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor is a hormongondot kéne kideríteni, nem elnyomni mesterséges hormonnal.
2013. nov. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez sajnos csak tüneti kezelés amit az okos nőgyógyászok ajánalanak, ahelyett hogy kivioszgálnák mi okozza. AZtán ha majd babát szeretnél évekig szenvedhetsz érte. Sajnos én is ebben a cipöben járok. persze a gyógyszertöl megjött rendesen csak utána 9 hónapig nem. Aztán kiderült PCOS vagyok. 4 éve várjuk hogy megfoganjon a babánk. Ez az egész nem nőgyógyászra tartozik hanem endokrinológusra. Mivel sok mellékhatás is kijött nálad mindneképp hagyd abba és menj el egy jó endokrinológudhoz és az viszgáljon ki hogy mi okozza. Az okot kell megtalálni és kezelni nem a tünetet kezelni. Ha az ok megoldódik akkor a tünetek is javulnak.
2013. nov. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gyerekem csak mesterségesen lehetne mert kivettèk mindkét petevezetömet. Meg sokszor volt cisztám, és endometriózosom. Ha nem szedném a fogamzásgátlót akkor 30 évesen klímaxolnék. Az endokrinológus is fogamzásgátlót ír fel nekem ezekre. Erröl ennyit.
2013. nov. 4. 11:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen szedned kell, akkor ki kell próbálni más összetételűt.

A tüneteket ugyanis jó eséllyel a tabletta számlájára lehet írni.

Próbálj ki kevesebb hormontartalmút, vagy háromfázisút, esetleg hüvelygyűrűt stb.

Majd az orvod ad másikat.

2013. nov. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez a leggyengébb hormontartalmú, többfélét is szedtem már, ezt is amit most, és eddig nem voltak töle ilyen tüneteim.
2013. nov. 4. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!