Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen tüneteim lehetnek ha...

Milyen tüneteim lehetnek ha leállok a fogamzásgátlóval?

Figyelt kérdés

Kb 5 éve szedem. Most valószínűleg kialakult nálam egy betegség, amire lehetséges hogy hosszú ideig szteroid alapú gyógyszert kellesz szednem. (Azért beszélek feltételes módban, mert még folynak a vizsgálatok és ?-es a diagnózis) Mivel úgy tudom a szteroid befolyásolja a fogamzásgátló hatását, úgy döntöttem abbahagyom, amikor felírják a szteroidot hisz minek szedjem, ha úgyis védekezni kell mellette.


Milyen tünetekre számíthatok? ÉS milyen tüneteknél kell nőgyógyászhoz fordulni?



2013. okt. 30. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem első alkalommal, mikor abbahagytam kimaradt egy vérzésem (de nem voltam terhes), így elmentem nőgyógyászhoz, ahol megállapították, hogy ciszták vannak a petefészkeimben. Úgyhogy sok-sok vizsgálat után kaptam rá gyógyszert. Amit évekig kellett szednem. A ciszták elmúltak, így írtak fel másik fogamzásgátlót. Amikor újra abbahagytam a szedését a ciszták nem tértek vissza, viszont a menstruációm rendszertelenné vált és volt olyan hónap, amikor az arcomat ezernyi óriási pattanás csúfította el. Az orvosom szerint minden rendben van. Van peteérésem is, csak ritkán. Most lassan egy éve várom, hogy helyrerázódjon minden.

De nem mindenkinél ilyen macerás a dolog. Kívánom, hogy neked ne legyen semmiféle problémád.

Hogy milyen tünetekkel érdemes felkeresni a nőgyógyászt? Szerintem, ezt mindenki maga érzi. Én akkor nyugszom meg egy kis időre, ha a doki megállapítja, hogy minden rendben. Ha bármit tapasztalok, ami a szokásostól eltér és nem tudom az okát, akkor elmegyek orvoshoz. Ő mégiscsak többet tud, többet lát, mint a gyakorikérdések.hu válaszolói. :)

2013. okt. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Persze, problémás dologgal én is felkeresném. Csak én is pont ilyenektől tartok, hogy kimarad menzesz, rendszertelenné válik, hasonlóak. És pl. az első kimaradt menzesznél még lehet nem szaladnék dokihoz, mert úgy gondolnám csak felborul a hormonrendszerem, de lehet itt valaki felnyitja a szemem, hogy az sem normális :)

Igazából abbahagyni is csak akkor hagyom abba, ha tényleg szteroid alapú gyógyszert kellesz szednem, de legkésőbb a babaterv előtt egy évvel.

2013. okt. 30. 10:14
 3/3 spinning group ***** válasza:
Teherbe eshetsz.
2013. okt. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!