Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCO és nagy valószínűséggel...

PCO és nagy valószínűséggel IR. Merkformint, vagy hasonló gyógyszert lehet Dianeval, szedni, vagy esetleg rendes fogamzásgátlóval?

Figyelt kérdés
A PCO már 100%, holnap lesz a vércukorterhelésem, bár ahogy utánanéztem a tüneteknek nagy a valószínűsége, hogy IR is van. Szeretnék fogamzásgátlót is szedni, de nem tudom lehet-e együtt.

2013. ápr. 2. 17:15
 1/5 anonim válasza:

Szia!

Milyen egyéb tüneteid vannak még a pco-ra?

A kérdésedre válaszolva,fogamzásgátlóval szinten lehet tartani a felborult hormonális rendszeredet,a Merckformin az inzulinszintedre fog hatni,ha beigazolódik az IR! A kettő együtt nem zárja ki egymást,főleg,ha nem akarsz még gyermeket!

A Diane egy elég régi hormontartalmú gyógyszer,ráadásul akkora adagot tartalmaz,mint egy lórúgás!Megoszlanak itt a vélemények erről a gyógyszerről,és ha az orvosod ezt ajánlja,akkor biztos megvan rá az oka,DE.....,ne hagyd figyelmen kívül,ami a használati útmutatóban szerepel,miszerint PCO-ban szenvedő nők ne használják,mert csak gyarapíthatják a már amúgy is cisztás petefészküket újabb cisztákkal!

Remélem tudtam segíteni!

2013. ápr. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a válaszod! Igazándiból régebben Cypromixet szedtem, úgy tudom, hogy az olyan mint a Diane, csak most kapott rá egy gyártó engedélyt rá, hogy hasonlót gyártson, mert eddig ez kizárólagos volt a Diane gyártója számára. Csak azért írtam Diane-t, mert azt nagyjából mindenki ismeri.


Amúgy amíg szedtem a Cypromixet, nem tudom, hogy annál is így van-e, az egyik petefészkemből majdnem eltűntek a ciszták a másikban is kevesebb lett, nemhogy több. Kicsit lefogytam, elmúlt a hajhullásom. Pattanásaim előtte sem voltak. Kb 2 éve abba kellett hagynom, és rettenetes mód meghíztam, félre is kezeltek, kaptam egy fogamzásgátlót. Hazaköltöztem a suliból és nekiálltam kivizsgáltatni magamat. Sajna lassan megy az időhiány miatt, talán most érek a végére.

A tüneteim jelenleg hajhullás, pattanásosság (előtte SOHA nem voltak), ha egy pohár vizet iszom, attól is hízok, pedig edzek és sajnos kiderült, hogy bár hízok folyton, ennek ellenére elég keveset eszek alapjáraton is. Ezen felül fejfájós, aluszékony lettem és az emésztésem sem tökéletes. Plusz egyáltalán nincs peteérésem, cisztákkal meg persze tele vagyok. A hormoneredményeket még várom elméletileg a jövőhéten már minden meg lesz.

2013. ápr. 3. 12:43
 3/5 anonim válasza:

Szia!Első vagyok!


Hűűűűűűű,ezt elég volt elolvasni is,nem még átélni!Hát igen,így,ahogy elmeséled,valószínűsíthető a pco!De még akkor sincs veszve semmi!

Számtalan nő él együtt ezzel a betegséggel,kapja a 3-as kezelést,vagyis rendszeres mozgás,diéta,és merckformin,és szépen szinten tartja az állapotát!A fogamzásgátlódat nem ismerem,én speciel mindig hüvelygyűrűt használtam,mert azt csak felrakom,és leveszem,amikor kell,és tuti nincs olyan,hogy elfelejtettem bevenni!

A fogamzásgátlót azért akarod szedni,hogy legyen havonta vérzésed,vagy,hogy ne essél teherbe!?

2013. ápr. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!


A PCO-m már 16 éves korom óta diagnosztizálva van, ez 100%, igazából az IR a kérdéses illetve talán a pajzsmirigy alul működés :S Plusz az, hogy kapok e Merckformint vagy nem, de őszintén szólva örülnék egy kis gyógyszeres támogatásnak, mert mozgok rendszeresen és az étkezésemre is figyelek nagyon, csak amikor már hónapokig erőlködöm és nem sikerül mindig besokallok. Lassan végleg feladom, ha nem lesz valami :(


Amúgy csak teherbeesés ellen kellene a bogyó, babát egy jó darabig nem szeretnék, az meg nem zavar, hogy nincs vérzésem (legalábbis addig) :)

2013. ápr. 3. 19:22
 5/5 anonim ***** válasza:
én évekig szedtem Diane-t és sajnos nagyon rontott az IR-men...
2013. ápr. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!