Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Eltoltam a menzeszemet fogamzá...

Mini_ kérdése:

Eltoltam a menzeszemet fogamzásgátlóval és utána nem jött meg. Baj van?

Figyelt kérdés
Nyaralás miatt tovabb szedtem a fogamzasgátlót, 6 hètig folyamatosan szedtem . Most nem jön meg. Lehet baj? Vagy csak megkavarta?
2013. aug. 2. 12:15
 1/1 anonim ***** válasza:

A menzesz eltolása csak akkor javasolt, ha hirtelen változtatásra van szükség, hiszen egyébként pontosan kiszámítható a menses időpontja. Nagyon fontos azonban tudni, hogy lehetőség szerint ritkán alkalmazzuk a menses eltolását, mert egy idő után vérzés léphet fel akkor is, amikor az ember legkevésbé szeretné.


Különbséget tenni a bi- vagy trifázisos illetve a monofázisos készítmények között. Az előbbi gyógyszereket szedőknek kicsit bonyolultabb a menstruáció eltolása, mint a többieknek. Ezen készítmények a Triodena, Gracial, Triquilar, Tri-Regol, Trinordiol. Amennyiben ezen gyógyszerek valamelyikét szedi, akkor a menzesz eltolását a következőképpen kell végrehajtani. A hónap befejezése után amikor a 7 nap szünet következne akkor előveszünk egy újabb levél gyógyszert. Ezt azonban nem az elejéről, hanem a végéről kezdjük el szedni, vagyis minden nap egy szemet visszafele haladva.


Nagyon fontos, hogy csak néhány napot lehet így eltolni, tehát maximum 4-5-öt, mert ha már váltunk a másik összetételű tablettára, akkor vérzés jelentkezhet. Egyébként sem biztos, hogy a plusz 4-5 nap alatt nem jön-e meg a menzesz. Ilyenkor ne csináljunk semmit, hagyjuk abba a gyógyszert. Ezután az eltolt napok után következik a 7 nap szünet, amikor megjön a vérzés és persze ezeken a napokon is lesz fogamzásgátló hatás. A 7 nap szünet után a 8. napon újra elővesszük a megkezdett levelünket, és most már nem a végéről, hanem az elejéről kezdjük el szedni, ahogy elő van írva. Ez a ciklus azonban rövidebb lesz annyi nappal, ahánnyal az előző ciklus hosszabb volt.


Utána ismét 7 nap szünet és a 8. napon már egy új nem megkezdett levelet kell elkezdeni szedni. Amennyiben így tesz, akkor egész idő alatt lesz fogamzásgátló hatás és a harmadik levélnél már helyreáll a normál ciklus. Monofázisos készítmények esetén, tehát az összes többi készítményt szedőknél a módszer nem ilyen bonyolult. Itt ugyanis akárhonnan elkezdhetjük szedni a gyógyszert és hasonló módon, ahogy az előbb leírtam. Tehát a befejezett levél után elkezdi szedni a következő levél elejétől, majd maximum 5 napig szedi, utána 7 nap szünet és a nyolcadik napon új levelet kezd el szedni.


Ha másfajta gyógyszert szed, és a vérzése 4-5 nap múlva sem jelentkezik, keresse fel orvosát! (A 6 hét az egy kicsit sok lehetett..)

2013. aug. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!